Індонезія може заборонити експорт пальмової олії вже з кінця квітня

Індонезія оголосила про наміри заборонити експорт пальмової олії з 28 квітня. 

Про це повідомляє Reuters

Президент Індонезії Джоко Відодо заявив, що хоче забезпечити доступність до харчів всередині країни, оскільки глобальна продовольча інфляція піднялася до рекордно високого рівня після вторгнення росії в Україну.

«Я контролюватиму й оцінюватиму реалізацію цієї політики, щоб рослинна олія на внутрішньому ринку з кожним днем ставала все доступнішою для мого населення», — заявив Джоко Відодо.

Зазначається, що, за словами президента «‎Асоціації переробників олійної Індії»‎ (SEA) Атула Чатурведі, така заборона завдасть збитків споживачам як в Індії, так і в усьому світі.

«Цей крок досить ризикований і несподіваний‎»‎, — зауважив президент асоціації SEA. 

Відзначається, що ціни на альтернативні рослинні олії підскочили у відповідь на можливі обмежувальні заходи найбільшого експортера пальмової олії. Соєва олія — друга найбільш популярна рослинна олія у світі, здорожчала на 4,5% до рекордно високого рівня 83,21 цента за фунт на торговому майданчику у Чикаго. 

Додається, що припинення постачання пальмової олії та її сировини, що широко використовується в різних продуктах, від тортів до косметики, може призвести до збільшення витрат виробників у всьому світі. 

Нагадаємо, що рослинні олії здорожчали в понад половину через дефіцит соняшникової олії у світі.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus