Окупанти можуть вивезти з України зерна на сотні мільйонів доларів — Висоцький

російські окупанти вивозять зерно з тимчасово окупованих територій в Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного марафону, пише пресслужба відомства. 

За його словами, для проведення посівних робіт та внутрішнього споживання в Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях було зосереджено приблизно 1,5 млн т зернових. Декілька сотень тисяч тонн вже вкрадено та вивезено до рф. 

«За міжнародними цінами це коштує сотні мільйонів доларів. І є великий ризик, що це буде просто вкрадено і вивезено на користь росії», — зазначив заступник міністра. ‎ 

Тарас Висоцький відзначає, що стратегічних запасів на окупованих територіях не було. В областях зберігалося зерно, необхідне для споживання до нового врожаю.

Перший заступник міністра додає, що Україна має запаси зернових в межах контрольованої території на два роки. Залишки експортуються.

Нагадаємо, що війська рф обстріляли елеватор на Дніпропетровщині. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus