В портах України заблоковано 90 млн т аграрної продукції — Шмигаль

Через блокування морських портів Україна втрачає $170 млн щодня, а експортні можливості нашої країни впали більш ніж на половину. 

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної робочої поїздки з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем до порту Одеси, пише пресслужба КМУ. 

За словами прем’єр-міністра, зараз в портах України заблоковано 90 млн т аграрної продукції, які наша країна планувала постачати до країн Африки, Азії та Європи. Частину з яких вдалося вивезти автотранспортом і залізницею, інші ж — стоять під обстрілами або захоплені російськими військовими. 

«Зараз у морських портах України заблоковано майже 70 суден, у тому числі 10 — в Одеському порту. Переважна кількість кораблів — балкери та судна для перевезення генеральних вантажів», — підкреслив Денис Шмигаль.

Очільник уряду зазначив, що блокування росією морських портів України уже призвело до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках. Водночас кремль намагається дезінформувати світове суспільство, аби зняти із себе санкції. За його словами, провина у продовольчій кризі лежить лише на росії.

«Світ має побачити, що насправді відбувається та як росія блокує морські порти України, спричиняючи дефіцит продовольства у світі», — відзначив Денис Шмигаль.

Президент Європейської Ради запевнив, що ЄС зробить усе можливе зі свого боку, щоб розв’язати проблему продовольчої катастрофи у світі.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський запропонував створити Організацію країн-експортерів зерна, яка стане дієвим інструментом для продовольчої безпеки світу.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus