Зеленський закликав створити Організацію країн-експортерів зерна для продовольчої безпеки світу

Президент України Володимир Зеленський запропонував створити Організацію країн-експортерів зерна, яка стане дієвим інструментом для продовольчої безпеки світу.

Про це він заявив під час участі у відеоконференції лідерів країн «Великої сімки», пише AgroPolit.com.

За словами президента, життя більш ніж десяти мільйонів людей в Україні, які стали вимушеними переселенцями, вже зруйноване. Але світ — через дії Росії — на порозі ще й продовольчої кризи. Він зазначив, що потрібен дієвий інструмент для продовольчої безпеки світу й Україна пропонує його створити.

«‎Якщо у нас буде Організація країн-експортерів зерна, які поважають міжнародне право, цінують демократію і прагнуть захищати права людини, зокрема і право на життя та гарантований добробут, ми зможемо дати стабільність постачанню продовольства і отримати історичну перемогу над голодом», — акцентував президент та наголосив, що деталі наша держава вже може надати.

Зеленський додав, що Україна буквально дає хліб для майже 400 млн людей на планеті. 

«‎‎І вже зараз ООН визнає, що зростання цін на продовольство цьогоріч спричинить голод для мінімум 47 млн людей у 81 країні світу», — наголошує глава держави.

Додається що на зустрічі лідери G7 закликали Путіна припинити блокувати експорт українського продовольства. У заяві зазначається, що якщо Путін не припинить блокувати українські порти для експорту продовольства, це буде сприйматися як атака на постачання продовольства для світу.

Нагадаємо, що війна в Україні та сильні посухи пришвидшать голод в африканських країнах.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus