Міжнародні зернотрейдери уникають бізнесу з росією — думка

Попри відкрите вікно для експорту, великого руху російського зерна з росії не спостерігається. 

Про це повідомив старший трейдер Promising International Trading Co. DMCC Хазем Сакер у матеріалі «Українська рана» на ринку пшениці. Хто замінить нас на ринках Близького Сходу та Африки?» на Latifundist.com.

Він зазначив, що більшість судновласників старається обходити російські порти. До того ж виникли проблеми з проходженням платежів через іноземні банки, адже росіяни хочуть розрахунків в рублях.

«Ми не бачимо великого руху з портів з кількох причин. Міжнародні трейдери уникають бізнесу з росією через труднощі на технічній основі. Навіть якщо харчовий сектор не під санкціями, але є порти, фінансова система… Наприклад, як міжнародний трейдер, який традиційно працює з авторитетними банками, буде здійснювати платежі російським оригінаторам? Як уникнути санкційних портів? І чи готовий сьогодні хтось нести високі страхові збори за російські води? Як з цим впораються власники суден?» — говорить Хазем Сакер.

На думку експерта, незабаром ми не побачимо безперебійного потоку російського зерна. Вони можуть поставляти його в такі країни, як Сирія, Іран, але будуть надовго ізольовані від основних ринків.

Читайте також: «‎Врожай вкрали окупанти? Про право власності на врожай в умовах воєнного стану»‎ 

Відмічається, що відіграє роль у цій справі і репутаційний фактор. Він посилюється на тлі заяв української сторони про те, що росія вкрала на тимчасово зайнятих українських територіях вже близько 400 тис. т зерна. А розслідування CNN, де показано як росіяни вже частину з них експортувала до Сирії, і поготів демотивують мати справу з мародерами.

Нагадаємо, що журналістам вдалось ідентифікувати російське судно з викраденим із України зерном.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus