Українські кораблі застрягли в багатоденному заторі у Чорному морі біля Дунаю (ОНОВЛЕНО)

Скупчення суден на вході в Сулінський морський канал, 26 травня
Скупчення суден на вході в Сулінський морський канал, 26 травня
Джерело фото: Forbes

Румунія не встигає оформлювати судна, що йдуть за українським зерном. Це спровокувало багатоденний затор у Чорному морі біля Дунаю розміром близько 100 кораблів. 

Про це пише Forbes

Зазначається, що судна стоять біля румунського порту Суліна, чекаючи перетину Сулінського морського каналу. Третина суден, що застрягли, мають вивезти українські зернові вантажі з українських портів на Дунаї. 

«У Румунії не вистачає лоцманів для проведення суден каналом, бо вони не були готові до збільшення українського вантажного трафіку», — описує причину виникнення затору засновник консалтингової компанії The Charterers Олег Солодухов. 

Повідомляється, що, за словами вантажовласників, румунська сторона проводить каналом не більше пʼяти суден на добу. 

«‎Двотижневий простій у гирлі Дунаю коштує власникам вантажів близько третини вартості фрахту. Тепер судновласники нараховують час фрахту не з моменту заходу до порту, а з моменту потрапляння до затору», — каже Олег Солодухов. 

Додається, що це призводить до додаткових втрат у $150-200 тис. на партії 3000–6000 т будь-якого вантажу.

ОНОВЛЕННЯ

Ситуація зрушила з мертвої точки після висвітлення проблеми в українських ЗМІ. У четвер, 26 травня, голови військово-морської та портової влади Румунії, Молдови та України зустрілися, щоб знайти рішення для розвантаження заторів біля морського каналу Суліна.

За повідомленнями Viata, зустріч відбулася плідно. Влада країн та адміністрація прийняли рішення про спільну координацію операцій, прямий діалог між учасниками, щоб вирішити ситуацію.

«‎Три органи влади вирішуватимуть, які суди заходять до причалів та в якому порядку», — повідомляє видання. 

Додається, що також стало відомо, що румунська сторона ухвалила деякі пропозиції України. Зокрема, порти розглянуть питання рейдової перевалки.

Нагадаємо, що напередодні росія заявила про намір розблокувати 70 іноземних суден із 16 держав в українських портах, які тимчасово знаходяться під контролем рф у відповідь на послаблення санкцій. Відповідь України та США не забарилась: порожні обіцянки не привід знімати санкції.

 
Виконано за допомогоюDisqus