Експортні ціни на нерафіновану соняшникову олію знижуються — аналітики

Нерафінована соняшникова олія
Нерафінована соняшникова олія

Впродовж травня спостерігалося зниження експортних цін на нерафіновану соняшникову олію на базі DAP.

Про це пише «‎АПК-Інформ».‎

Зазначається, що ситуація пояснюється зменшенням попиту імпортерів у зв’язку з нарощуванням експорту насіння соняшнику з України, обсяги якого за підсумками травня майже удвічі перевищували показники всього попереднього сезону.

«Це дозволило країнам-імпортерам наростити обсяги переробки олійної на власних потужностях та за рахунок цього задовольнити частину потреб споживачів. Зниженню цін сприяло також попереднє зростання темпів експорту української соняшникової олії, завдяки чому країни ЄС змогли сформувати необхідні запаси продукції‎»‎, — зазначають аналітики.

Додається, що за вказаний час ціни попиту на нерафіновану соняшникову олію знизились на 150-250 USD/т і станом на початок дня 8 червня переважно варіюються в межах 1550-1700 USD/т DAP із поставкою до країни-покупця (найчастіше Польща, Болгарія, Литва, Румунія).

Нагадаємо, що у Кропивницькому продали ОЕЗ за 108 млн грн.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus