Стало відомо, як прохолодна погода вплинула на посіви кукурудзи та соняшника

В Україні прогнозуються сприятливі погодні умови для цьогорічного врожаю. Разом з тим, високі температури створюють відповідні умови для кукурудзи та соняшника, які потерпали від прохолодної погоди минулих місяців. 

Про це повідомила керівниця відділу агрометеорології гідрометцентру України Тетяна Адаменко, пише Мінагрополітики

«Погодні умови для формування озимих зернових культур: ярого ячменю, вівсу — на сьогодні залишаються цілком сприятливими. Хоча останніми днями ми й спостерігаємо хвилю тепла та спеки, а відповідно — більше випаровування вологи з ґрунту, її рівень залишається не достатнім», — відзначила вона.

За словами керівниці гідрометцентру, спостерігається засуха різного ступеню жорсткості: від слабкої до висихання метрового шару ґрунту. Проте скорочення озимих та ранніх ярових культур не буде критичним, адже врожай вже сформований. Так, наприклад, на півдні Одеської області озимий ячмінь досяг повної стиглості.

«Разом з тим, високі температури, які зараз спостерігаємо в Україні, не настільки загрозливі. На додаток, це створює сприятливіші умови для кукурудзи та соняшника, які потерпали від прохолодної погоди минулих місяців. На сьогодні ці пізні культури мають сприятливі умови‎»‎, — зазначила Тетяна Адаменко.

Нагадаємо, експерт назвав головні поради по підвищенню ефективності гербіцидних обробок.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus