УДП має намір співпрацювати з найбільшими логістичними операторами на Дунаї

Українське Дунайське пароплавство (УДП) розглядає можливості кооперації з найбільшими логістичними операторами, які працюють на річці Дунай. Мета такого співробітництва — розбудова комплексних логістичних рішень, які дозволяють компенсувати недоліки всіх працюючих наразі логістичних напрямків.

Про це повідомив виконуючий обов'язки генерального директора УДП Дмитро Москаленко у Facebook.

Зараз керівництво УДП проводить відповідні перемовини в ряді європейських країн, зокрема, в Румунії, Угорщині та Австрії. Перші зустрічі відбулися в Румунії. З цією країною пов’язані два з основних логістичних напрямки морських перевезень. Це канал Суліна та канал Чернавода — порт Констанца.

«‎Потенціал Суліни є обмеженим з причини низької пропускної спроможності. Відкриття гирла Бистре покращило ситуацію, але залишаються питання недостатніх глибин та безпеки судноплавства. Розвиток логістики через канал Чернавода також має певні складнощі. Це і втрата фактичної вантажомісткості у періоди мілководдя, і затримки флоту, пов’язані з необхідністю використання терміналів порту Констанца», — відмітив Дмитро Москаленко.‎

Читайте також: «‎З жовтня-листопада ціни на зерно зростуть, а маржа трейдера знизиться до $5-10 на тонні — Богдан Костецький»‎ 

Зазначається, що таким комплексним рішенням може стати перевалка на рейдових стоянках портів Констанца, Суліна, Усть-Дунайськ та інших. Або за схемою баржа-судно, або за схемою баржа — судно-накопичувач.

Можливість здійснювати перевалку на рейдових стоянках є у великих румунських логістичних операторів, відмітив Москаленко. Кооперація з іноземними партнерами дозволила б скоротити час обороту флоту УДП, через що б збільшилися обсяги перевезень та зросла конкурентоздатність компанії. 

Нагадаємо, що одна з найбільших стивідорних компаній Клайпедського порту — «‎Термінал насипних вантажів»‎ (Biriu kroviniu terminalas, BKT) — запропонувала Україні свої потужності для відвантаження зернових культур.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus