Аграрії можуть втратити мільйони тонн зерна, якщо не вжити заходів — Ставніцер

В разі тривалої блокади українських портів, не продані надлишки зерна згниють на елеваторах замість того, щоб нагодувати мільйони людей у світі.

Таку думку висловив співвласник групи «ТІС» та «М.В. Карго» Андрій Ставніцер в інтерв’ю LB.

За його словами, Україна не пристосована для довгострокового зберігання зерна. 

«Ми завжди працювали з обороту — збирали, накопичували, коротко зберігали та експортували. Є країни, які зберігають зерно роками, а ми — ні. Я впевнений, ми водитимемо послів і представників ООН, показуватимемо їм, як гниють мільйони тонн зерна, які могли б годувати людей по всьому світу‎»‎, — зазначив Ставніцер.

За його словами, для того, щоб зберігати зерно довго, потрібна спеціальна технологія — так звана аерація, коли через зерно пропускають повітря, воно стає менш вологим, і це запобігає появі грибка та пріння і в підсумку гниття зернових.

Читайте також: «‎Війна закінчилась, чи скоро Україна поверне позиції на зерновому ринку? Прогнозуємо з професором з США»‎ 

Водночас, для реалізації будь-якого проекту переобладнання елеваторів для довгострокового зберігання зерна потрібно буде багато місяців, тому що це потребує перебудови силосів, підключення технологій, імпорту обладнання.

«‎Це серйозний процес і не так швидко. Якісь наші силоси в Україні мають таку технологію, більша частина — не має. Це складний процес», — пояснив співвласник «ТІС»‎ 

Він додав, що проблематика вивезення зерна з України, на його думку, потребує дипломатичних домовленостей на рівні ООН та міжнародних організацій, і не має суто військового вирішення.

Нагадаємо, що НАТО не вважає, що залучення його військових потужностей допоможе врегулювати ситуацію щодо коридорів для експорту українського зерна Чорним морем.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus