Стало відомо, яка частка у вартості експортної логістики припадає на Укрзалізницю

Загалом логістичні витрати при експорті зерна складають від $150 до $180 на тонні. Але при цьому на долю тарифу перевозки «Укрзалізниці» по території України припадає приблизно $23. З урахуванням індексації ця сума зросте приблизно на +$6,9.

Про це йдеться в матеріалі «Тарифи залізниці +70%. Чому так різко і скільки це на тонні зерна? Шість питань до Укрзалізниці від агробізнесу‎»‎ на Latifundist.com.

Відзначається, що ринкова ціна зерна в порту Констанца (Румунія) складає $320-390. Все інше — логістичні витрати експортерів — це вартість перевезення іноземними залізницями (тарифи іноземних залізниць вищі в 3-7 разів, ніж в Україні), а також вартість перевалки на терміналах на кордоні та в портах (протягом 4 місяців вартість перевалки зросла в 4-5 разів), винагорода експедиторів.

«‎Тобто зростання залізничного тарифа кардинально не вплине на загальний рівень логістичних витрат експортерів, але надасть можливість УЗ існувати та виконувати свою функцію (перевезення вантажів та пасажирів). Тому заяви про «вбивство виробництва через логістику» — це апеляція  до системної проблеми. Безумовно, вартість експортної логістики значно зросла останнім часом, але, власне, «Укрзалізниця» не є основним драйвером цього процесу», — розповідають в УЗ.

 

Повідомляється, що Уряд робить все можливе, щоб підтримати УЗ, та зменшити навантаження на бізнес. Адже станом на цей момент Укрзалізниця вже отримала з бюджету 10 мільярдів гривень, і до кінця року планує отримати ще 14 мільярдів. Також очікують допомогу від  міжнародних партнерів — компанія вже отримала гарантії використання кредиту ЄБРР для забезпечення ліквідності‎.

Нагадаємо, що в Укрзалізниці розповіли, як зміна тарифів на перевезення вплине на бізнес.‎

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus