Ціни попиту на ячмінь у Дунайських портах України активно знижуються — аналітики

Минулий тиждень характеризувався суттєвим зниженням закупівельних цін на фуражний ячмінь врожаю поточного року в портах Рені та Ізмаїл.

Про це пише «‎АПК-Інформ».‎ 

За словами аналітиків, пропозиції ячменю нового врожаю від сільгоспвиробників надходили на ринок доволі активно, передусім через нестачу вільних складських приміщень, побоювання зберігати зерно на елеваторі чи складах, особливо на півдні країні, через регулярні ракетні та артилерійські удари по них з боку російських військ. 

«‎Водночас попит покупців на ячмінь залишався помірним через перевантажену логістику та очікування ще більш активного продажу аграріями. Вказані фактори були основними чинниками зниження цін. Також розвитку вказаної тенденції сприяла аналогічна цінова динаміка в сегменті пшениці та кукурудзи»‎, — зауважили спеціалісти.  

Читайте також: «‎Закупкою зерна на Херсонщині керують ростовські вірмени, або Як Латифундист зерновози в оренду здавав»‎ 

Додається, що ціни попиту на ячмінь нового врожаю з поставкою в липні-серпні в портах Рені та Ізмаїл за підсумками тижня обвалилися на 30-35 USD/т, до 130-160 USD/т СРТ-порт, а в гривневому еквіваленті – в середньому на 1000 грн/т, до 4000-5000 грн/т СРТ-порт.

Нагадаємо, що перші вісім іноземних суден, які вивозитимуть призначену для експорту аграрну продукцію через Дунай, вже прибули до України.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus