Розблокування гирла Бистре кардинально не збільшить експорт зернових — думка

Розблокування гирла Бистре не збільшить кардинально експорт зернових, але дасть судновласникам додатковий маршрут і гнучкість в організації морських перевезень дрібнотоннажним флотом.

Про це розповів засновник консалтингової компанії The Charterers Олег Солодухов, пише Forbes.ua.

Зазначається, що невеликі судна з осадкою 4 м (вантажність до 7000 т зернових) можуть заходити по гирлу Бистре в Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ, завантажуватись, виходити в Чорне море і прямувати до Румунії та Болгарії, де зерно перевантажують на панамакси (можуть перевозити від 30 тис. до 50 тис. т зернових).

«Навіть якщо через Бистре почнуть активно йти малотоннажні суда, вони стикнуться з проблемою завантаження дунайських портів, які зараз працюють на межі можливостей, опрацьовуючи судна, що йдуть до них через Суліну‎», — пояснює бізнесмен. ‎ 

Читайте також: «‎Закупкою зерна на Херсонщині керують ростовські вірмени, або Як Латифундист зерновози в оренду здавав»‎ 

Варто зауважити, що трейдер компанії Quadra Commodities Максим Ковиркін також вважає, що відкриття гирла Бистра — це чудова новина. Але вона докорінно не змінить ситуацію. 

«‎Ми зміщуємо затор з входу в Сулинське гирло до портів Рені, Ізмаїл. Навіть пройшовши через Бистре, судна опиняться в Сулині біля портів. В результаті судна будуть стояти на рейді, чекаючи черги. І, до речі, не забуваємо, що не вирішена проблема з лоцаманами. Їх також не буде вистачати», — зазначив він. ‎ 

Нагадаємо, що Україна відновила перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море. Використання цього каналу стало можливим завдяки звільненню від російських окупантів острова Зміїний.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus