Можливі втрати врожаю озимини в Україні оцінили у 20% — Мінагрополітики

Аерокосмічні дослідження посівних площ озимих культур в Україні виявили їх скорочення з планованих 9,14 млн га до 8,38 млн га. 

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

«Очікуване падіння індексу NDVI для озимих культур означає зниження урожайності на 15% або втрату 4,2 млн т зерна озимих складають не менше 20%. І це при умові, що урожай вдасться зібрати в поточному обсязі»‎, — йдеться в повідомленні.

Відмічається, що дослідження проводили експерти Національного технічного університету ім. І.Сікорського, інституту космічних досліджень НАН України, а також об'єднаного дослідницького центру Єврокомісії та Всесвітнього банку.

Група продовжує моніторинг посіви й урожайність, та у вересні опублікує оновлений прогноз втрати озимих і ярих культур.

«Системний аналіз потенціалу урожаю допоможе залучити більше підтримки від міжнародних партнерів у секторі сільського господарства, щоб допомогти агровиробникам пережити ці важкі часи й надалі відродити виробництво», — зауважили в відомстві. 

Читайте також: «Без HIMARS ніякого зерна». Чому такі заяви — постріл в ногу Україні‎»‎ 

Нагадаємо, що Україна може перекрити експорт свого зерна до Сирії через покупку країною награбованого росіянами врожаю.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus