В українських портах застрягли судна з 1,2 млн т вантажів, 2/3 з яких продовольство — АМПУ

В українських портах знаходяться 68 суден, на борту яких міститься 1,2 млн т вантажів.

Про це повідомила Адміністрація морських портів України (АМПУ).

Зазначається, що 2/3 з них продовольство, на яке чекають по всьому світу. 

«‎В трюмах суден, що перебувають в акваторіях портів «Південний», «Одеса» та «Чорноморськ» завантажено 480 тисяч тонн хліба олії та кукурудзи. Ще мільйон тонн хліба зберігається на зернових терміналах та складах українських портів", — зазначило відомство», — зазначили в АМПУ. 

Коментуючи відправлення у понеділок першого тестового судна з 26 тис. т кукурудзи у супроводі лідируючого судна в межах укладеної з Туреччиною та ООН Стамбульської зернової угоди, АМПУ зазначила, що у портах «Великої Одеси» ще 16 суден уже очікують своєї черги.

«Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції», — зазначив голова АМПУ Олексія Вострікова.

Згідно з ним, відомство вже збирає заявки від судновласників на участь у караванах. Також розроблено сам порядок формування караванів, які слідуватимуть за судном лідирування.

Нагадаємо, що вчора, 1 серпня, з порту Одеси вийшло перше судно з кукурудзою в рамках Стамбульської зернової угоди.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus