Посуха в Європі може бути найгіршою за останні 500 років

Посуха в Європі може бути найгіршою за останні 500 років
Посуха в Європі може бути найгіршою за останні 500 років
Джерело фото: https://norway.postsen.com/

Оскільки протягом майже двох місяців у західній, центральній і південній Європі не було зафіксовано значних опадів, а найближчим часом їх не прогнозується, метеорологи кажуть, що посуха може стати найгіршою на континенті за понад 500 років.

Про це пише The Guardian.

Найдовша річка Франції, Луар, ніколи не текла так повільно. Рейн швидко стає непрохідним для барж. В Італії річка По на 2 метри нижча за норму, що завдає шкоди врожаю. На долину По припадає від 30% до 40% сільськогосподарського виробництва Італії, але виробники рису, зокрема, попереджають, що до 60% їх урожаю може бути втрачено, оскільки рисові поля висихають і псуються морською водою, яку всмоктує низька річка. 

Вантажні перевезення на 2,85 тис. км Дунаю також були серйозно порушені, що спонукає владу в Сербії, Румунії та Болгарії розпочати днопоглиблення каналів, поки баржі, що перевозять переважно паливо для генераторів електроенергії, чекають просування.

По всій Європі посуха перетворює колись могутні річки на цівку, що може призвести до драматичних наслідків для промисловості, вантажних перевезень, виробництва енергії та харчових продуктів — так само, як дефіцит поставок і зростання цін через вторгнення росії в Україну.

Через погіршення клімату надзвичайно посушливі зима та весна, які супроводжувалися рекордними літніми температурами та періодичними хвилями спеки, призвели до того, що основні водні шляхи Європи не поповнюються та дедалі частіше перегріваються.

Нагадаємо, що Франція скликає кризовий штаб для контролю ситуації, в Іспанії вже готуються до неврожаю, а у деяких районах Німеччини — надзвичайна посуха найвищого рівня попередження.

Виконано за допомогоюDisqus