Посуха 2022: як виглядають спекотним літом країни ЄС


Джерело фото: freepik.com

Європа цього літа переживає рекордну спеку, яка оголила русла річок і призвела до обмеження на використання води в багатьох регіонах. У новій доповіді ООН говориться, що з 2000 року частота та тривалість посух на планеті зросла майже на третину. За даними ООН, одним з головних рішень може стати посилення уваги до відновлення земель, наприклад, агролісівництва та більш ефективних іригаційних систем. Latifundist.com зібрав фоторепортаж про посуху в країнах ЄС.

Як наголошують експерти, посушливі умови можуть тривати ще три місяці і нестачу опадів ризикують гостріше відчути Велика Британія, Сербія, Україна та Молдова.

Німеччина

Через спеку та відсутність, опадів Рейн пересихає до струмка, тим самим руйнуючи економіку Німеччини. У значній частині країни цього літа майже не було дощів. У найдовшій річці Німеччини менше води, ніж будь-коли. Згідно з попередніми даними, опублікованими Асоціацією німецьких фермерів (DBV), урожай ранніх зернових в Німеччині у 2022 р. все ж зріс майже на 2% порівняно з минулим роком і склав приблизно 43 млн т, незважаючи на триваючу посуху.

Через наслідки зміни клімату, обсяги врожаю у 2022 р. будуть значно нижчими за середній показник у 45,6 млн т, як у 2014-2021 рр., йдеться у звіті DBV про врожай.

Пізні культури, такі як кукурудза, картопля та цукровий буряк, «значно постраждали» в регіонах, які вражені посухою, відмічає президент DBV Йоахім Руквід (Joachim Rukwied). Очікуються значні втрати врожаю.

Нідерланди

У Нідерландах рівень Ваалю, головного голландського рукава річки Рейн, опустився нижче останньої позначки на мосту в Неймегені. Це місто розташоване біля кордону з Німеччиною, а Рейн є ключовою артерією для вантажних суден і поромів. У пересохлому руслі Вааль тепер видно покинуті велосипеди, автомобільні шини та інше сміття.

Частини іншої нідерландської річки Ейсел, що тече на північ, тепер настільки вузькі, що там накладено заборону на проходження суден. Крім того, спека спричинила процвітання токсичних водоростей у частинах річок Маас і Вааль, тому людей попросили не купатися там і не допускати своїх тварин до води.

Іспанія

Півдню Іспанії не звикати до спекотного літа. Тим не менш, Андалусія, яка є одним із головних сільськогосподарських регіонів Європи, страждає від посухи і посіви потребують зрошення в умовах високих температур.

Особливо хвилюються виробники авокадо та оливок, оскільки ці культури потребують багато води. Адже водосховища в басейні Гвадалквівіру, однієї з найдовших річок Іспанії, зараз заповнені лише на чверть. Бум інтенсивного сільського господарства Іспанії підживлює занепокоєння щодо його сталості, враховуючи тиск на водні ресурси в спекотних кліматичних умовах. Наприклад, виноград в Іспанії почали збирати на кілька тижнів раніше, ніж зазвичай. І сам збір проходить вночі, щоб уникнути спеки.

Італія

Річка По — головна водна артерія, що прорізає серце Італії, де виробляється одна третина її продуктів харчування. Історично, це джерело життя однієї з найбільш активних і важливих економічних зон Європи, і саме ця ріка стала символом процвітання північної Італії.

Великі ділянки 650-кілометрової річки По пересохли через найбільшу посуху в країні за останні 70 років. Італія оголосила надзвичайний стан у п'яти північних регіонах навколо ріки. На півночі Італії з висохлої По дістали бомбу часів Другої світової війни, яка не розірвалася. Бомбу вагою 450 кг знайшли рибалки.  

За даними сільськогосподарської спілки Coldiretti, посуха загрожує понад 30% сільськогосподарської продукції Італії. Фермери в долині По кажуть, що ще й солона морська вода просочується в річку, знищуючи врожай.

Сьогодні посуха змінила ландшафт і суттєво вплинула на всю діяльність, пов’язану з річкою, від виробництва помідорів і кавунів до рослинницької галузі італійського агро. А виробники пармезану, в свою чергу, хвилюються, що не зможуть нагодувати своїх корів.

Франція

Однак, для деяких агровиробників посуха пішла на користь. У Ле-Пулігені, на заході Франції, випаровування морської води дає рекордний урожай морської солі, повідомляє агентство Reuters. Виробник Франсуа Дюран каже, що за останні 10 років середній урожай становив приблизно 1,3 тонни на солонці, але цього року він збирає по 2,5 тонни. Франсуа збирає врожай у регіоні Геранд у Бретані. Морська сіль Fleur de Sel високо цінується в усьому світі. Роздрібна ціна саме на цю сіль в Сполучених Штатах перевищує $100 за кг.

А от тваринникам в Альпах доводиться щодня спускатися в долини на вантажівках, щоб набрати води для своїх тварин, що додає кілька сотень євро до їхніх щотижневих рахунків за паливо, повідомляє Broadcaster TF1.

Офіс прем'єр-міністра заявив, що це найгірша зафіксована посуха у Франції. У липні у Франції випало лише 9,7 мм (0,38 дюйма) опадів, що зробило цей місяць найсухішим місяцем з березня 1961 року, повідомила національна служба погоди Meteo-France.

Словенія

У Словенії посуха знищує посіви, повідомляє міністерство сільського господарства країни.

Очікується, що врожайність кукурудзи буде приблизно вдвічі нижча за звичайний рівень — і це особливо тяжкий удар для тваринників, які і так борються з нестачею кормів. Забезпеченість травою також менша через посуху.

Окрім того, різко знизиться врожайність гарбуза, картоплі та хмелю, кажуть у міністерстві. Навіть врожай винограду, який зазвичай кращий у тривалу спеку, ймовірно, винороби Словенії отримають вдвічі менший, ніж зазвичай.

Португалія

У Португалії зафіксували найспекотніший липень за усі роки, коли велася фіксація даних. 99% території країни переживає сильну або екстремальну посуху. Згідно з даними метеорологічної служби IPMA, середня температура була трохи вище +40°C, що майже на три градуси вище, ніж середня температура липня.

Румунія

Цьогоріч Румунія зібрала 9 млн т пшениці, що менше торішнього показника на 2,3 млн т. Однак і цього об'єму достатньо для задоволення як внутрішнього попиту, так і для експорту, пише Reuters.

Високі температури та тривала посуха сильно вдарили по врожаю цього року. За  попередніми даними Мінсільгоспу Румунії на 24 серпня, збитки завдано на 420 тис. га із приблизно 7 млн ​​га зернових та олійних культур.

У своєму серпневому звіті про світове сільськогосподарське виробництво Міністерство сільського господарства США прогнозує виробництво соняшнику в Румунії у 2022-23 МР на рівні 2,7 млн ​​т, що на 3% менше, ніж минулого року, та кукурудзи на рівні 10 млн т, що на 27% менше, ніж торік.

Виконано за допомогоюDisqus