Лондонський страховик зупиняє страхування суден, які прямують «‎зерновим коридором»‎

Лондонський страховик Lloyd's of London Ascot призупиняє страхування нових вантажів, що використовують український зерновий коридор в Чорному морі, до тих пір, поки не отримає більше ясності про ситуацію, що склалася, пише Reuters.

«Відсьогодні ми робимо паузу в котируванні нових поставок, поки ми краще не зрозуміємо ситуацію. Страховки, які вже були видані, залишаються в силі»‎  — сказав глава вантажного відділу Ascot Кріс Макгілл.

Глобальний керівник відділу морських і вантажних перевезень Marsh Маркус Бейкер окремо заявив, що зміна ризикового середовища за останні 48 годин була «дуже значною‎»‎.

«З огляду на зміну обставин, не дивно, що андеррайтери прийняли рішення призупинити роботу об'єкта до тих пір, поки не буде більшої ясності‎»‎, — сказав Бейкер.

Читайте також: «‎Зерновий коридор під прицілом. Чого чекати агроринку?»‎ 

Водночас глава відділу допомоги ООН Мартін Гріффітс 31 жовтня заявив, що страховики повідомили, що їх премії можуть підскочити на чверть або половину за судноплавство через Чорне море.

Нагадаємо, що заява росії в суботу про те, що вона призупиняє свою участь в підтримуваній ООН програмі супроводу вантажних суден через Чорне море, посилила побоювання, що вона знову введе блокаду українського зерна.

Україна підтвердила в понеділок, що 12 суден вийшли в море. 354 500 т зерна, які вони перевезли, були найбільшими за один день з моменту початку програми, що свідчить про те, що відставання було усунуто після того, як експорт був перерваний в неділю.

Читайте також: «‎Костянтин Орел: Страхові ставки за роботу в зернових коридорах можуть змінюватись протягом доби»‎ 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus