Експорт російських добрив з порту Роттердама «‎розморожено»‎ — Reuters

На прохання ООН Нідерланди дозволять відправити до Малаві 20 тис. т російських добрив, які застрягли у порту Роттердама через санкції. 

Про це пише Reuters.

Зазначається, що через санкції проти росіянина, якого не вдалося ідентифікувати, у порту Роттердама застрягли 20 тис. т російських добрив. У п'ятницю, 11 листопада, Нідерланди заявили, що дозволять відправити до африканської країни Малаві добрива. 

«Перша партія безоплатно наданих добрив, як очікується, відправиться до Малаві вже цього тижня‎», — переповідає видання слова перших осіб ООН.

Агентство цитує главу «‎Уралхіму»‎ Дмитра Коняєва, який заявив, що група активно працює з ООН над організацією безплатних поставок в Африку понад 262 тис. т мінеральних добрив, які «заморожені‎»‎ в країнах ЄС.

За інформацією видання, Коняєв повідомив, що були досягнуті домовленості про експорт «заморожених»‎ добрив з Нідерландів, Бельгії та Естонії, але він не уточнив обсяги та напрямок поставок. 

Читайте також: «‎Сповідь фермера з окупованої частини Запоріжжя»‎ 

Нагадаємо, що експорт російського зерна і добрив безпосередньо не заблокований західними санкціями через війну в Україні, але москва скаржиться, що він порушується, оскільки санкції впливають на доступ до фінансів, страхування і портів.

Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus