Туреччина постачатиме російське борошно до Африки

російське зерно може бути перероблене на борошно в Туреччині, а потім відправлене до Африки, щоб допомогти зменшити нестачу продовольства.

Про це повідомив президент Туреччини Тайіп Ердоган, пише Reuters.

Виступаючи після повернення з саміту G20 на Балі, Ердоган сказав, що російське зерно буде безплатно доставлене в такі країни, як Малі, Джибуті, Судан і Сомалі.

«‎Ми також будемо сприяти безкоштовній доставці цього (російського зерна)... У нас вже є така домовленість. Сподіваюся, ця пшениця прийде до нас (до Туреччини) і буде перероблена в нашій країні на борошно і в такому вигляді відправлена (до Африки). Це принесе їм (країнам Африки) значне полегшення»‎, — сказав Ердоган.

Читайте також: «‎Зернова угода +120 днів. Що захочуть взамін росіяни та чи чекати зростання внутрішніх цін»‎ 

Нагадаємо, що вчора з України до Ефіопії вирушило судно з 27 тис. т пшениці у межах ініціативи Grain from Ukraine. 

Ініціатива передбачає відправлення з українським зерном до 10 суден щомісяця. Програма передбачає забезпечення зерном щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023 року.

За результатами чотиристоронніх переговорів, що відбулися в Туреччині, «‎зернову угоду»‎ було продовжено на 4 місяці (120 днів) — починаючи з 19 листопада 2022 року.  

Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus