Блекаут негативно позначився на логістиці, перевалці та роботі експортного ринку
Внаслідок російських ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України 23 листопада 90% її території залишилося без світла, що негативно позначилося на логістиці, перевалці та загалом роботі локального експортного ринку.
Про це пише «АПК-Інформ».
Аналітики відзначають, що через відсутність електрики тимчасово не працювала й низка пунктів пропуску на кордоні. Було знеструмлено ділянки залізниці у Києві, Дніпрі, Миколаєві, а також на Львівщині, Вінниччині, Сумщині та Харківщині. Майже всі морські та річкові порти України були вимушені призупинити роботу (в т.ч. з міркувань безпеки).
Протягом минулого тижня ціни попиту трейдерів на пшеницю та кукурудзу в портах Великої Одеси та Дунаю не зазнавали істотних змін на тлі зменшення торгово-закупівельної активності на ринку через тимчасовий блекаут в країні.
«Крім того, на цінову ситуацію продовжували впливати й незмінне превалювання пропозиції над попитом. Однак зниженню цін перешкоджали високі тарифи на вантажоперевезення, неготовність аграріїв істотно поступатися в ціні та низькі темпи збирання врожаю кукурудзи», — зауважили аналітики.
Так, ціни трейдерів у портах Дунаю і Великої Одеси на кукурудзу складали 162-190 USD/т СРТ-порт, у поодиноких випадках максимальні ціни сягали 195-205 USD/т СРТ-порт.
Ціни трейдерів на продовольчу пшеницю та фураж варіюювалися в межах 168-205 і 160-190 USD/т СРТ-порт, зрідка максимальні ціни сягали 210-215 і 195 USD/т.
Читайте також: «Як працює черга в «зерновому коридорі» та чи можна проплисти «по блату»?»
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.