Здорожчання борошна та зменшення обсягів виробництва: аналітики проаналізували вплив блекаутів
Більшість українських переробників поточного тижня підвищують ціни пропозиції на пшеничне борошно. Здорожчання пов'язане через подорожчання сировини для переробки і зростання собівартості виробництва борошна внаслідок необхідності частого використання генераторів.
Про це пише «АПК-Інформ».
До того ж, зауважили аналітики, в умовах, що склалися, деякі борошномельні підприємства працювали не на повну потужність, що сприяло зменшенню обсягів виробництва продукту.
«Попри складнощі з формуванням помольних партій сировини і загальні інфляційні процеси в країні, суттєве зростання вартості борошномельної продукції обмежувалось низькими темпами її збуту. Ситуація ускладнювалась перманентними відключеннями електропостачання в країні, що призводило до перебоїв з випіканням хліба і хлібобулочних виробів, затримок з їх постачанням у мережі роздрібної торгівлі і т. ін. Проте посилення панічних настроїв серед населення сприяло збільшенню його закупівельної активності на тлі бажання сформувати запаси на випадок погіршення ситуації з логістикою, повторного і більш тривалого блекауту і т.д. через масовані обстріли російськими військовими по багатьох областях України (в т.ч. по об’єктах критичної інфраструктури)», — прокоментувала ситуацію на ринку керівниця відділу зернових та олійних ринків «АПК-Інформ» Анна Танська.
Також вона додала, експорт продукції, хоча і помітно зріс останніми місяцями, однак і надалі здійснювався недостатніми темпами та обсягами, щоб допомогти вирівняти ситуацію.
За даними аналітиків, станом на 1 грудня, пропозиції борошна вищого ґатунку надходять переважно за цінами 10 000-11 800 грн/т EXW, що на 100-200 грн/т вище за показники кінця минулого тижня. Лише поодинокі продавці фіксували більш високі ціни на продукт — в межах 12 000-12 200 грн/т EXW.
Варто зазначити, що за умов посилення конкуренції на внутрішньому ринку окремі борошномельні підприємства повернулися до дисконтів з метою підвищення конкурентної привабливості своєї продукції та розширення радіуса її поставок з урахуванням затрат на логістику.
Читайте також: «Запахло аміаком. Чим небезпечний «зелений коридор» для російських добрив»
Нагадаємо, що парламент закликав засудити енергетичний тероризм росії в Україні.
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.