Фахівець розповів, як вибрати дизель-генератор для резервного живлення елеватора
При виборі дизель-генератора для резервного живлення елеватора слід звертати особливу увагу щодо перевантаження дизельної електростанції піковими (пусковими) струмами навантаження.
Про це розповів інженер-проектувальник АСУ відділу автоматизації елеваторів KMZ Industries Сергій Шишкін під час онлайн-зустрічі організованою освітньою платформою «Культиварій».
За словами фахівця, перевантажувальна здатність генераторів у різних фірм-виробників може суттєво відрізнятися, тому її слід вимагати у відповідної фірми-виробника або авторизованих дилерів цієї фірми.
«У розрахунках слід враховувати знижувальні коефіцієнти номінальної потужності електричної станції залежно від різних умов — навколишньої температури повітря, висоти над рівнем моря, коефіцієнта активної потужності (cos(φ) споживачів», — наголосив Сергій Шишкін.
За словами експерта, щоб ДЕС забезпечувала пікове навантаження, має виконуватися умова Pпік.наван ≤ Рпер.ДЕС, де Pпік.наван. — пікова потужність навантаження; Рпер.ДЕС — перевантажувальна здатність ДЕС.
Сергій Шишкін наводить таку послідовність дій, щоб визначити необхідну потужність дизель-генератора для елеватора:
- Скласти перелік обладнання, що буде під'єднано до дизельної електростанції.
- Визначити потужність кожного підключеного споживача та її характер — номінальну та пікову.
- Розписати, як придбана станція приймає навантаження: поетапне включення устаткування чи одночасне. Перший метод дозволяє грамотно запустити всі необхідні пристрої, не зашкодивши при цьому електростанції.
«При розрахунку цього параметру, пам’ятайте, що можливо навантаження на станцію буде зростати через розширення виробництва, сезонний пік тощо. Зважайте на те, що оптимальне навантаження встановлене в межах 35-60% від номінальних значень потужності», — наголосив фахівець.
Щодо ККД дизельної електростанції, говорить експерт, то це значення можна збільшити. Тепло, що виходить від працюючого двигуна, можна направити в такі русла: попереднє нагрівання палива; опалювати приміщення, в якому встановлений дизель-генератор.
Сергій Шишкін додав, що наразі завод KMZ Industries перейшов на нічну зміну роботи через обмеження в використанні електроенергії вдень.
Платформа «Культиварій» регулярно проводить зустрічі з аграріями та практиками. Переглянути саме цю конференцію можна у записі на платформі «Культиварій» у вкладці. Нове відео на сайті: https://www.cultivariy.com/
А для того, щоб завжди бути в курсі актуальних подій підписуйтеся на платформу та цілий рік отримуйте корисний контент.
Сергій Герасименко, Latifundist.com, 2022 р.