НАЗК внесло Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни. Причиною стало продовження роботи банку в росії та офіційне визнання так званих «днр» та «лнр» через своє представництво в рф.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

«Банк на 200% скористався санкціями, що призвели до виходу з російського ринку його конкурентів. Так, до російського бюджету у 2022 році банк заплатив у 4,8 разів більше, ніж за весь довоєнний рік. Російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету рф €559 млн. Це дорівнює вартості близько 95 ракет «Калібр», якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста», — йдеться у повідомленні.

Національний банк України заявляє, що прогресу на шляху ухвалення рішень щодо виходу банку з російського ринку немає.

В агентстві зазначають, що Raiffeisen не лише офіційно визнає так звані «днр» та «лнр» через своє російське представництво, а й надає вигідні умови кредитування російським окупантам, фактично винагороджуючи російських військових за їхні воєнні злочини. До того ж, банк підіграє російській пропаганді, називаючи війну «спеціальною військовою операцією».

Таким чином, усі ці факти та продовження операцій Raiffeisen Bank у росії означають пряму підтримку та спонсорування тероризму. 

На рішення НАЗК вже відреагували представники українського Райффайзен Банку:

«Це рішення жодним чином не стосується українського Райффайзен Банку як окремої юридичної особи і не позначається на діяльності банку», — розповіли Latifundist.com у пресслужбі банку.

Зазначимо, що в Україні Райффайзен Банк, за даними дослідження Опендатабот, видав найбільше позик українським аграріям. За 2022 рік цей показник склав 23,5 млрд грн — це 20% від загальної суми кредитів цієї групи.

Нагадаємо, раніше у групі Raiffeisen Bank International (RBI) повідомили, що розглядають «ретельний спланований вихід з банку», а також визнали, що надають пільги російським військовим.

Виконано за допомогоюDisqus