Польща повністю припинить закупівлю українського зерна до початку нового сезону

Польща припинить закупівлю українського зерна до 1 липня 2023 року через проблеми з цінами на внутрішньому ринку.  Зокрема Україна не експортуватиме до Польщі пшеницю, кукурудзу, ріпак та насіння соняшнику.

Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, пише Polskie Radio.

«Українська сторона виступила з пропозицією на деякий час сильно обмежити, а на даний момент навіть повністю припинити надходження зерна до Польщі. Про транзит не йдеться — він дуже уважно контролюватиметься», — зазначив Телус.

Міністр агрополітики України Микола Сольський, заявив, що продаж зерна Польщі відбуватиметься лише у разі дозволу Варшави.

«Ми розраховуємо на максимально конструктивну позицію польської сторони при транзиті українського зерна до польських портів та портів інших країн ЄС», — сказав Сольський.

До того ж, Мінагрополітики розіслало трейдерам повідомлення, яке є розпорядженні Latifundist.com. В ньому йдеться про ускладення транзиту українського зерна по території Польщі.

«Повідомляємо, що наразі, відповідно до домовленостей, досягнутих між Україною та Республікою Польща 5 квітня 2023 року у Варшаві, Міністерство аграрної політики та продовольства України узгоджує з польською стороною деталі нових правил експорту/транзиту української сільськогосподарської продукції на/через територію Польщі», — йдеться у повідомленні.

Мінагро закликало трейдерів утриматись в найближчі тижні від відвантаження через українсько-польський кордон як автомобільним, так і залізничним сполученням сільськогосподарської продукції, яка підлягає ветеринарному контролю.

Читайте також: Що з цінами на зернові та чи дійсно європейські переробники забили стоки українським зерном?

Нагадаємо, що українське зерно продовжать експортувати через Польщу у треті країни, але тепер транзит відбуватиметься без розвантаження на польській території.

Виконано за допомогоюDisqus