Україна та Молдова збудують міст, який дозволить пришвидшити темпи українського експорту

Україна та Молдова побудують прикордонний мостовий перехід через Дністер. Новий міст розташується на українсько-молдовському державному кордоні в районі населених пунктів Ямпіль (Україна) — Косеуць (Молдова).

Відповідну Угоду про будівництво мосту підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Міністерка інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілія Дабіжа, повідомляє пресслужба Мінвідновлення.

«Сьогоднішнє підписання Угоди є практичним продовженням домовленостей, досягнутих у 2021 році Президентами України та Молдови. Повномасштабне вторгнення внесло корективи в реалізацію проєкту, але критична необхідність розвитку альтернативних логістичних шляхів робить проєкт Ямпільського мосту безальтернативним. Міст стане ключовою ланкою транспортного коридору між Києвом та Кишиневом. Окрім цього, завдяки мосту українські експортери отримають найкоротший шлях із центру України до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід окупованого росіянами Придністров’я», — прокоментував Олександр Кубраков.

Варто зазначити, що Ямпільський міст стане альтернативою паромній переправі на прикордонному переході «Ямпіль — Косеуць», яка не працює впродовж кількох років і вже давно не відповідала вимогам часу і реальним потребам жителів обох держав.

Також міст дозволить розвантажити міжнародний пункт пропуску «Могилів-Подільський — Отач», через який проходить практично весь транспортний потік між Україною та Молдовою.

Молдова може знизити тарифи на перевезення українського зерна залізницею

Читати також

Загальна довжина мосту становить понад 1400 метрів. Штучна споруда матиме 2 смуги руху з тротуарами з обох сторін.

Проєкт мосту також враховує стандарти безбар’єрності, зокрема передбачено влаштування тротуарів з пониженням рівня бортового каменю в межах пішохідних переходів. Для орієнтування осіб з порушенням зору передбачені попереджувальні тактильні смуги.

Нагадаємо, Укрзалізниця та Залізниця Молдови підписали Меморандум, який передбачає допомогу України у відбудові ділянки залізниці протяжністю 400 кілометрів в Молдові.

Виконано за допомогоюDisqus