Врожайність ріпака наразі низька, рекордного врожаю не буде — аналітики

За попередніми прогнозами, фермери розраховували на високий вал олійної культури, проте офіційні дані свідчать, що середня врожайність ріпака поки низька — 1,2-1,3 т/га.

Про це повідомляє аналітичний центр кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

За очікуваннями, надалі показники врожайності можуть вирівнятися, але рекордного врожаю не буде. Ціни на ріпак почали різке зростання, і цей тренд буде тривати, як в Україні, так і в світі.

«Спостерігаємо зростання цін на ріпак. На малих річкових портах індикативні ціни за тиждень зросли з 330 євро/т до 345 євро/т. Пропозиція українського ріпака минулого тижня була низькою, і швидко вона не зміниться, бо жнива розпочалися нещодавно. Тож можна очікувати, що у малих портах ціни індикативно зростуть до 348 євро/т до кінця тижня, на умовах СРТ  до 355-360 євро/т вже у найближчі тижні», — зазначають аналітики.

Переробники озвучують закупівельні ціни на ріпак у широкому діапазоні, в залежності від регіону — 12,3-13,2 тис. грн/т, найнижчі позначки наразі на Одещині.

Читайте також: Експорт українського ріпака у новому сезоні виросте на чверть — прогноз

Аналітики додали, що світові ціни на біодизель знову зростають, рослинні олії дорожчають, тож ріпак на біржах буде зростати в ціні. Але липень і початок серпня будуть несприятливими для реалізації під тиском збору нового врожаю.

Нагадаємо, Українська зернова асоціація (УЗА) збільшила оцінку врожаю 2023 року на 1 млн т  до 69 млн т зернових та олійних.

Виконано за допомогоюDisqus