В Україні з серпня можна буде придбати послугу гуманітарного розмінування через аукціон

З серпня послугу гуманітарного розмінування можна буде придбати через аукціон.

Про це в інтерв’ю Укрінформу, присвяченому гуманітарному розмінуванню, розповіла перший віцепрем’єр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Перший аукціон буде з розмінування лісової ділянки.

«Зацікавленість у такому підході мають усі сторони. Тобто є і приватні оператори з розмінування, і приватні замовники такої послуги. Завдання держави — створити умови для їхньої максимально прозорої співпраці», — зазначила Свириденко.

Процес сертифікації має бути швидшим і тривати не більше трьох тижнів. Щоб це стало можливим, фахівці Мінекономіки та інших зацікавлених відомств нині аналізують нормативні акти, щоб визначити, які з них потребують оновлення, які треба скасувати, а що варто диджиталізувати.

«Нам потрібні інновації, нові підходи та нові стандарти в частині розмінування сільгоспземель, щоб якнайшвидше повертати їх у використання. Тому перебуваємо у постійному діалозі з українськими та міжнародними операторами і шукаємо ці підходи», — каже Свириденко.

За її словами, зараз в Україні працюють 14 сертифікованих операторів протимінної діяльності. Загалом в Україні виконують роботи 333 групи з гуманітарного розмінування (3000 саперів). До кінця року фахівців буде удвічі більше.

Читайте також: НІБУЛОН збудує судна для ДСНС, щоб розміновувати міжнародні водні шляхи

Влада також підтримує ініціативу деяких агровиробників, які після відповідної сертифікації готові самотужки виконувати роботи з обстеження територій та з розмінування.

Нагадаємо, НІБУЛОН став оператором протимінної діяльності. Компанія отримала перший сертифікат для проведення робіт з гуманітарного розмінування — Сертифікат від Центру протимінної діяльності МО України на нетехнічне обстеження територій.

Виконано за допомогоюDisqus