НІБУЛОН отримав дозвіл на проведення гуманітарного розмінування

НІБУЛОН став оператором протимінної діяльності. Компанія отримала перший сертифікат для проведення робіт з гуманітарного розмінування — Сертифікат від Центру протимінної діяльності МО України на нетехнічне обстеження територій.

Про це повідомила пресслужба компанії.

«Тепер наші сапери мають право проводити розвідку територій компанії, які є потенційно забрудненими, та оцінювати ступінь їх забруднення вибухонебезпечними предметами, максимально звужуючи коло пошуку ВНП. Це перший крок до розмінування українських земель», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Українські аграрії не платитимуть податки на заміновані, забруднені та окуповані землі

Компанія також подала документи на отримання наступних сертифікатів з протимінної діяльності:

  • на технічне обстеження територій (ТО),
  • розмінування вручну (РВ),
  • обстеження району ведення бойових дій (ОРВБД).

Сертифікат на ТО дозволяє здійснювати роботу з пошуку вибухонебезпечних предметів на потенційно забруднених ділянках. Сертифікат РВ дозволить розміновувати заміновані ділянки вручну, де це можливо.

«Певна річ, у складних випадках мінування слід буде залучатись підтримкою саперів ДСНС України та Міноборони України для утилізації ВНП. Сертифікат на ОРВБД дасть можливість досліджувати землі, де безпосередньо велись бойові дії. Звіт про очищення (розблокування) землі буде поданий до Центру протимінної діяльності Міноборони України», — зазначають в компанії.

Далі на основі звіту компанії Центр протимінної діяльност проведе контроль якості обстеження та видасть сертифікат, що засвідчує якість роботи саперів та підтвердить, що територія безпечна для подальшого користування.

Нагадаємо, корпорація FMC оголосила про початок співпраці з міжнародною організацією HALO Trust в рамках кампанії «Культивуємо свободу».

Виконано за допомогоюDisqus