Десикація сої є важливим аспектом, який сприяє досягненню максимального врожаю — експерт

Десикація сої до збирання дає змогу пришвидшити дозрівання, зменшити вологу і вчасно зібрати культуру у відповідні терміни.

Про це у матеріалі на SuperAgronom.com «Збирання сої: як мінімізувати втрати урожаю» розповів головний агроном A.G.R. Group Іван Войко.

Він зазначає, що в A.G.R. Group сою завжди сіяли на великих площах, тому десикація давала змогу більш гнучко використовувати техніку.

Як наголошує Віталій Брашован, менеджер з розвитку технологій центрального та східного регіонів LNZ Group, проведення десикації сої є важливим аспектом, який сприяє досягненню максимального урожаю, оптимального терміну збирання та високої якості зерна.

За його словами, є кілька підстав для проведення десикації.

По-перше, якщо рослини сої мають чітко виражене нерівномірне дозрівання, це ускладнює встановлення оптимального терміну збирання. Десикація дає змогу збирати урожай, коли більшість бобів буде належним чином дозрілими, що поліпшує якісні показники врожайності.

По-друге, якщо посіви сої страждають від забур’яненості, проведення десикації допомагає знизити конкуренцію, що полегшує збір урожаю та якість зерна.

Крім того, наголошує експерт, якщо погодні умови характеризуються підвищеною вологістю, то є ризик псування зерна. Десикація перед жнивами допоможе знизити вміст вологи в зерні й забезпечить оптимальні умови для збирання.

Також проведення десикації може бути необхідним для швидшого звільнення поля для сівби наступних культур. У разі використання орендованої техніки, дотримання графіку збирання врожаю є важливим. Десикація допомагає планувати жнива точніше, що знижує втрати та забезпечує ефективне використання техніки.

«Загалом, оптимальний час для проведення десикації сої — це фаза початку побуріння бобів нижнього та середнього ярусів, при вологості зерна не більше 35%, і коли загальна врожайність, маса 1000 насінин та якісні показники зерна залишаються на оптимальному рівні. Дотримання цих порад допоможе забезпечити успішну десикацію сої з максимальним досягненням урожаю та якістю зерна. Враховуючи всі ці підстави, десикація сої забезпечує оптимальні умови для досягнення високої продуктивності, покращення якості зерна та максимального урожаю, що є ключовим для успішного вирощування сої», — наголошує Віталій Брашован.

Читайте також: Експерт розповів, як захистити посіви сої від хвороб у цьому сезоні

Виконано за допомогоюDisqus