За час роботи тимчасового коридору Україна експортувала майже 700 тис. т зерна — Сольський

За час роботи тимчасового морського коридору Україна експортувала майже 700 тисяч тонн зерна. Переважно в Європу і Африку. Але найбільша кількість агропродукції експортується через дунайські порти.

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, виступаючи під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства в Люксембурзі.

«У серпні ми відкрили тимчасовий коридор Чорним морем. Він працює завдяки підтримці наших збройних сил і довірі міжнародних партнерів. З кожним днем кількість кораблів, які заходять в порти збільшується. За час роботи нового коридору в порти зайшло 38 суден, вийшло понад 30, звичайно не усі вони з зерном. Та ми змогли вивезти майже 700 тисяч тонн зерна. Але найбільше нашої продукції зараз експортується Дунаєм через Румунію. І ми щиро вдячні румунським колегам за розуміння, підтримку і співпрацю», — сказав Сольський.

Він також повідомив, що у вересні через дунайські порти експортували майже 2,3 млн тонн агропродукції. У серпні цей показник був дещо вищий — 2,4 млн т. Загалом весь експорт аграрної продукції у вересні склав 3,6 млн т. Міністр наголосив, що таких обсягів недостатньо для вивезення всієї передбаченої до експорту агропродукції.

Читайте також: У дунайських портах шукають «кешове зерно». Що буде з експортом?

«Ми маємо експортувати близько 6 млн тонн на місяць, щоб зберегти наше сільське господарство, як ключову галузь економіки. Забезпечити такий обсяг транспортування можна лише відновивши повноцінну роботу глибоководних портів Великої Одеси. Ми бачимо тенденцію до збільшення кількості кораблів які виходять з наших портів. Сподіваємося вона збережеться», — додав Сольський.

Нагадаємо, ціни на пшеницю на українському ринку показали незначне зростання на фоні ситуативного попиту покупців у дунайських портах та поступової активізації відвантажень у напрямку портів Великої Одеси.

Виконано за допомогоюDisqus