Фахівець розповів, як захистити посіви озимої пшениці від злакових мух

За даними фахівців Держпродспоживслужби, у Дніпровській, Запорізькій та Донецькій областях спостерігається літ злакових мух (гессенської та чорної пшеничної).

Як розповів у коментарі для Kurkul.com Сергій Корнюшенко, менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group, мухи є загрозою для посівів озимої пшениці, особливо шведська та гессенська. Ці шкідники зимують у пагонах зернових культур та злакових бур’янів у вигляді личинок чи пупарію.

«Найбільшу небезпеку для рослин становлять саме личинки, які, проникаючи до середини пагона, знищують зародок колоса та виїдають основу центрального листка, що неминуче призводить до його пожовтіння та засихання», — пояснив фахівець.

Личинки злакових мух з'являються і проникають у стебла та листя озимої пшениці, де харчуються соком рослини (гессенська муха), виїдають конус росту і основу центрального листка (шведська муха), виїдають тканини в нижній частині стебла (чорна пшенична муха). Ці пошкодження призводять до того, що рослини починають відставати в розвитку, жовтіють і в підсумку відмирають.

Читайте також: Експерт назвав основні помилки ґрунтообробітку навесні та їхні наслідки

При значному пошкодженні втрати врожаю можуть становити від 14 до 40%.

Щоб запобігти шкіднику необхідне:

  • дотримання сівозміни; 
  • лущення стерні одночасно зі збиранням зернових або в найкоротші терміни після нього;
  • глибока оранка через 1-2 тижні після закінчення лущення стерні;
  • розміщення полів зернових на відстані одне від одного 0,5-1,5 км.

Для успішної боротьби зі шкідниками застосовують препарати системної дії Престо (клотіанідин — 200 г/л; лямбда-цигалотрин — 50 г/л) та Твікс (хлорпірифос — 500 г/л; циперметрин — 50 г/л).

Препарати можна придбати на LNZ web.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus