Reuters: Україна та росія два місяці вели переговори про угоду щодо судноплавства в Чорному морі
Україна та росія спільно з Туреччиною два місяці вели переговори про угоду щодо безпеки судноплавства в Чорному морі.
Про це пише Reuters, посилаючись на чотири джерела.
За даними агентства, угода між Києвом та москвою була готова й мала бути оголошена турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом 30 березня.
«В останню хвилину Україна раптово вийшла, і угода була зірвана», — повідомило одне з джерел.
Проєкт угоди передбачав, що москва і Київ надають гарантії безпеки торговельним суднам у Чорному морі, зобов'язавшись не завдавати ударів, не захоплювати і не обшукувати їх, якщо вони або порожні, або задекларували невійськові вантажі.
«Ці гарантії не поширюються на військові кораблі, цивільні судна, що перевозять товари військового призначення (за винятком морських перевезень, погоджених Сторонами в межах міжнародних місій)», — йдеться в документі.
Читайте також: Україна відновила контейнерні перевезення — уперше з початку повномасштабної війни
- 17 липня 2023 року росія заявила про вихід з зернової угоди. Причиною такого рішення, за словами речника кремля, стало те, що частина угоди, яка стосується росії, не була виконана.
- 10 серпня Військово-морські сили Збройних сил України оголосили тимчасові коридори для торгівельних суден, що йдуть до/з портів України.
- 16 серпня перше судно скористалося українським морським коридором — контейнеровоз JOSEPH SCHULTE (прапор Гонконг) вийшов з порту Одеса.