Ціни на карбамід значно знизились, що відкриває вікно для міжсезонних закупівель на весну 2025 року — аналітики
З початку року Україна вже імпортувала 542 тис. т азотних добрив. Частина з них йде на сировину для виробництва КАС. Власне виробництво азотних в Україні за перші чотири місяці склало не менше 700 тис. т, повідомляє Інфоіндустрія.
Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток
Лідером серед імпортних продуктів є карбамід, а головними країнами постачальниками стали Туркменістан та Азербайджан.
«Попит на карбамід в травні-червні спостерігається з боку великих агрокомпаній. В травні ціни значно знизились, що відкриває вікно для міжсезонних закупівель на весну 2025 року. Українське виробництво карбаміду в травні скоротилось в 20 разів в порівнянні з березнем поточного року», — йдеться у повідомленні.
Рекомендовані ціни на ринку України на карбамід лишаються на рівні 23,5 тис. грн/т, з доставкою, натомість імпортери на другу половину травня-червень пропонують товар вже на 5 тис. грн дешевше.
GROSSDORF пропонує карбамід з відвантаженням з 13 травня за ціною 18,5 грн/т, склад постачальника.
Ціни на КАС знизилися до 15,5-15,7 тис. грн/т, склад.
Читайте також: Ринок добрив чекає цінова війна через посилення конкуренції серед виробників — думка
- Державне підприємство «Сумихімпром» відновило виробництво добрив. Першу товарну продукцію — сульфат амонію було отримано 21-22 квітня. Товар вже відвантажується покупцям за ціною 13,8 тис. грн/т зі складу заводу.
- 13 квітня 2024 року на «Рівнеазот» відбулась планова зупинка та початок робіт з модернізації двох цехів — цеху аміаку та цеху аміачної селітри.