В Укргідрометцентрі розповіли про вплив погодних умов на стан посівів кукурудзи і соняшнику
Агрометеорологічні умови упродовж першої декади серпня 2024 р. були переважно задовільними. Зниження температури повітря і ґрунту дещо покращило умови вегетації пізніх сільськогосподарських культур та овочевих.
Про це йдеться в агрометеорологічному бюлетені Укргідрометцентру.
Зазначається, що внаслідок дощів у більшості західних, північних, в окремих районах центральних областей відбулося покращення вологозабезпечення метрового шару ґрунту під пізніми культурами та орного шару ґрунту під посів озимих культур урожаю наступного року.
Одночасно, у більшості південних, центральних, східних областей, де ефективних опадів не було, тривала, поширювалася та поглиблювалася повітряно-ґрунтова засуха. Локальні дощі, які спостерігалися в окремих районах, суттєвого впливу на зволоження ґрунту не мали.
На площах, де вже були вичерпані запаси продуктивної вологи, відбулося передчасне завершення вегетації пізніх сільськогосподарських культур.
«Спостерігається передчасне (на 1,5-3 тижні раніше середніх багаторічних строків) достигання зерна кукурудзи та соняшнику. Відповідно відбулося зниження продуктивності — зменшення абсолютної ваги зерен насіння. На окремих площах Полтавської області було зафіксоване повне засихання рослин сої», — зауважують в Укргідрометцентрі.
На посівах цукрових буряків приріст кореня уповільнився, однак сонячна погода сприяла збільшенню цукристості.
Нерівномірний розподіл опадів обумовив неоднорідні умови для накопичення продуктивної вологи у ґрунті на площах, призначених під посів озимого ріпаку, оптимальні строки сівби якого припадають на період 15-25 серпня.
Умови для завершення збирання урожаю ранніх зернових були переважно задовільні. Проте в районах, де пройшли сильні дощі — незадовільні, через перезволоження верхніх шарів ґрунту та високу відносну вологість повітря, що призвело до розповсюдження шкідників та грибкових хвороб на посівах кукурудзи, картоплі та городніх культур.