В OSTCHEM знизилося виробництво всіх видів добрив, найбільше — карбаміду

Заводи азотного холдингу OSTCHEM Group DF Дмитра Фірташа виготовили 1,33 млн т мінеральних добрив за 9 місяців 2024 року. Це на 15,3% нижче за аналогічний період попереднього року. Черкаський «Азот» виробив 1,06 млн т мінеральних добрив (-13,11%), а «Рівнеазот» — 304,9 тис. т (- 12,2%), повідомила пресслужба компанії.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Як зазначили в OSTCHEM, падіння виробництва відбулося за всіма основними видами азотних добрив.

Обсяги виробництва аміачної селітри знизилися на 16,09% (з 652,5 до 547,6 тис. т). Випуск КАС, який раніше демонстрував найвищу динаміку зростання, впав на 11,68% (з 473,1 до 417,9 тис. т).

Найбільше падіння обсягів українського виробництва відбулося за такими видами добрив як карбамід з 330,3 до 263 (-20,17%) та ВАС (- 48,9%) з 36,9 до 18,9 тис. т. Також знизилося виробництво товарного аміаку з 48,6 тис. т до 43 тис. т (- 11,4%).

«Сьогодні ми виготовляємо стільки, скільки ринок готовий споживати. Наші заводи у 2024 році були завантажені нерівномірно і досі не працюють на повну потужність. Однак зараз розпочався гарячий сезон та виробничі потужності навантажуються більше. Незважаючи на зростання ціни на газ, блекаути, зростання імпорту з дружніх росії країн, ми чітко виконуємо наші виробничі плани. Українські добрива для агропромислового комплексу виробляються відповідно до комерційних контрактів, жодної поставки цього року не було зірвано», — зазначив Сергій Павлючук, директор з виробництва OSTCHEM.

Він додав, що Черкаський «Азот» та «Рівнеазот» продовжують вдосконалювати виробничий процес. Зокрема, встановлення системи власної енергогенерації дозволило скоротити витрати електроенергії на 40%.

Читайте також: OSTCHEM: Високий рівень демпінгового імпорту призвів до падіння внутрішнього виробництва аміачної селітри та карбаміду

  • У березні OSTCHEM запустив новий сучасний цех з виробництва карбамідо-аміачної суміші (КАС). Проєкт реалізований на базі ПрАТ «Рівнеазот» та орієнтований насамперед на фермерів західних регіонів України. Потужність нового виробництва — 300 тис. т на рік.
  • У жовтні «Рівнеазот» відновив роботу та вийшов на 100% потужність базових цехів з виробництва мінеральних добрив.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.

Виконано за допомогоюDisqus