Різке зростання цін на вершкове масло в Україні — результат глобальних цінових тенденцій — аналітик

В основі цьогорічного різкого зростання цін на масло лежить глобальний баланс попиту і пропозиції не тільки сирого молока, але й окремо жирів та протеїнів, з яких складається молоко. Якщо по протеїну останній рік баланс на світовому ринку рухався в сторону профіциту, то по жирам формувався дефіцит. Про це розповів провідний аналітик «Інфагро» Максим Фастєєв.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

«Ключові експортні регіони зменшили пропозицію сирого молока, у тому числі через зниження вмісту жирів. В той же час регіони імпорту (в першу чергу, Китай, Близький Схід) збільшили споживання жирних продуктів (зокрема, масла). Через це ми бачимо високий попит на вершки наливні та вершкове масло в Європі, цінові рівні яких піднялись до рекордних значень ще у вересні», — зазначив Фастєєв.

Українські виробники не пропустили можливості заробити на ринковій кон'юнктурі. Хоча по факту зараз в Україні немає великих обсягів масла. 

«Висновок: різке зростання цін на вершкове масло — результат глобальних цінових тенденцій, що трансформувались в Україні в активізацію експорту та зростання собівартості виробництва», — додав аналітик.

Читати більше: Що з цінами на масло і куди вони летять? Відповідають Волошкове поле, Галичина, АТБ і експерти молочного ринку

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.

Виконано за допомогоюDisqus