Горбачьов: Ситуація з експортом зерна покращилась порівняно з початком грудня, але є одна складність

Ситуація з експортом зерна покращилася проти початку грудня. Компанії, які працюють прозоро, практично не мають проблем, розповів Latifundist.com президент УЗА Микола Горбачьов.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

«Однак є одна складність, з якою стикнулися всі великі експортери: майже у всіх на кінець року вичерпаний розрахунок лімітів на реєстрацію податкових накладних. Він розраховується на основі спеціальної формули, яка не є доступною для компаній. Ці ліміти контролює податкова служба, а вона не надає підприємствам інформацію про їх ліміти», — сказав він.

За словами Горбачьова, з 1 січня ситуація має покращитися — ліміти піднімуть, і проблем з резервуванням не має виникати.

Він нагадав, що за новим законом, кожна компанія, яка реєструє податкові накладні для експорту, має вписатися в ліміти. Вони розраховуються на основі результатів по експорту попереднього року.

«Перші пʼять днів майже нічого не їхало. Тоді в портах застрягли майже 700 тис. т агропродукції. Система нормально не працювала, накладні не реєструвалися. Далі потроху пішов прогрес. Хоча, на мою думку, є і інший фактор для такого падіння. Деякі компанії, які раніше працювали в тіні, зараз стикаються зі складнощами. Вони не можуть виконувати свої зобов'язання з експорту, і тому додаткового потоку товару на ринок не спостерігається», — додав Горбачьов.

Читати повну версію інтервʼю: Микола Горбачьов: Якщо буде можливість реєструвати накладні вручну, кожен «заведе» свого менеджера з податкової

  • 29 жовтня стало відомо, що Уряд запровадив режим експортного забезпечення на період дії воєнного стану. Він стосується 14 видів агропродукції.
  • 12 барж та два великих судна компанії «НІБУЛОН», які застрягли в портах після початку роботи режиму експортного забезпечення, вийшли з портів.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.

Виконано за допомогоюDisqus