У 2024 році частка фальсифікованих добрив зменшилася до 15-20% — Ukravit
Порівняно із 2023 роком, у 2024 році зменшилася частка фальсифікованих добрив — із 20-30% до 15-20%. Про це розповів керівник сервісно-технологічного відділу департаменту агротехнологій Ukravit Сергій Сальніков.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
«Бувають навіть випадки, коли постачальники завозять партію добрив і самі звертаються в Ukravit Institute, щоб їх перевірити. Вони розуміють: аграрії дедалі більше довіряють незалежним українським лабораторіям, а не лише сертифікату заводу-виробника. Бо якість добрив може змінитися навіть під час транспортування. Та й деякі постачальники можуть розбавляти продукцію або взагалі змінювати її склад. Хоча подібні компанії довго на ринку не виживають — після декількох випадків претензій вони просто зникають», — каже Сальніков.
За його словами, особливо таким «грішать» виробники КАС і РКД. Теоретично рівень азоту чи фосфору в їх складі може відповідати заявленій нормі, але, якщо їх виготовлено з неякісної сировини і з недотриманням технічних умов, утворюється осад, який забиває форсунки та ускладнює роботу техніки. Торік такі проблеми мали не тільки малі, а й великі агропідприємства.
Читати більше: Сергій Сальніков, Ukravit: Фальсифікат добрив зменшується, але ризики лишаються. Що ще перевіряють аграрії та як змінився ринок агродосліджень
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.