Переробка недоотримала мінімум 2 млн т соняшнику в цьому сезоні — Spike Brokers

В цьому сезоні переробка недоотримала мінімум 2 млн т соняшнику, що суттєво ускладнить роботу заводів та загострить контекст міжнародного ринку через насичення продуктами переробки. Про це повідомляє Spike Brokers.

Приєднуйся до нас у Telegram

За словами брокерів, збір врожаю соняшнику можна вважати завершеним із валом на рівні 9 млн т проти очікуваних 11 млн т.

Ціни на соняшникову олію у шести портах Північної Європи підвищилися на €20 відносно минулого тижня — до рівня $1,350 за підсумками тижня.

У турецькому напрямку пропозиції зросли до $1’315–1’320 CIF Мерсін/Іскендерун.

Олія та шрот у напрямку портів Одеси торгувалися без суттєвих змін на рівні $1,230–1,240, а соняшниковий шрот — $220/225 (розсип/гранула).

Попит на соняшник почав зростати з боку заводів, що одразу відобразилося на закупівельних цінах. Спотовий індекс ціни соняшнику з поставкою на переробку протягом 30 днів підвищився на $9 з ПДВ — до $699.

Читайте також: Вперше в історії України внутрішня переробка сої та ріпаку фактично наздоганяє експорт і навіть починає його випереджати — Блажко

Євгенія Ткаченко, Latifundist.com, 2025 р.