Кукурудза 2022: очікувана врожайність в ЄС, США та Бразилії. Можливості для України

Кукурудза 2022: очікувана врожайність в ЄС, США та Бразилії. Можливості для України
Кукурудза 2022: очікувана врожайність в ЄС, США та Бразилії. Можливості для України
Джерело фото: Latifundist.com

«Тепловий апокаліпсис» в Європі з прекрасним жіночим ім’ям Зоя та феномен Ла-Нінья в Тихому океані зробили своє діло — світ очікує рекордне зменшення виробництва кукурудзи в ЄС, та втішні прогнози щодо виробництва в США і Бразилії. Про це, а також про те, які експортні можливості відкриваються для України, більш детально розповіли аналітики від час Trend and Hedge Club.

Ринок кукурудзи ЄС. Не падати духом

В ЄС очікується найнижчій врожай кукурудзи з 2007-2008 рр. через посуху, з якою зіштовхнулися основні країни-виробники цієї культури — Румунія, Болгарія та Угорщина.

Посуха 2022

За словами головного аналітика Argus Media (France) Натана Кордьє (Nathan Cordier), в Угорщині очікується виробництво на рівні 14,5 млн т, в Болгарії — 15 млн т. Ці прогнози разюче відрізняються від прогнозів Міністерства сільського господарства США (USDA). Так, для Болгарії прогноз USDA — майже 25 млн т, а для Угорщини — більше 20 млн т.

Прогноз врожаю в ЄС 2022

Щодо Франції, то там з початку посіву кукурудзи було три хвилі спеки, тому очікується, що врожай буде зібрано тільки з 68% площ — 11,2 млн т. Причому цей показник може знизитися до 10 млн т в залежності від того, скільки буде зібрано силосу замість зерна. Врожайність очікується на рівні 8 т/га. Аналітик додає, що посівні площі у Франції в цьому році зменшилися через те, що у виробників поступово падає інтерес до вирощування цієї культури через високу вартість виробництва.

Виробництво кукурудзи у Франції 2003-2022 рр.

Ось так виглядає прогноз по інших країнах ЄС щодо виробництва кукурудзи в сезоні 2022 від аналітиків Argus Media (France). 

Прогноз виробництва кукурудзи в ЄС 2022

Основними країнами, куди експортували кукурудзу Румунія, Болгарія та Угорщина, були Іспанія, Італія та Туреччина. Коли був низький врожай у Бразилії, то експортували зерно на Близький Схід та у Північну Африку. Загалом у цьому сезоні очікується, що пропозиція експорту буде низькою. Додатково в країни ЄС потрібно буде імпортувати 23 млн т кукурудзи. Приблизно 13 млн т очікують отримати від українських експортерів, та ще 5 млн т — від бразильских

Джерела імпорту кукурудзи в ЄС

Про виробництво кукурудзи в Румунії розповів представник компанії Agrobrane Габріель Разі (Gabriel Razi). За його словами, Румунія є другим виробником кукурудзи в ЄС. В цьому році з площі 2,5 млн га очікують зібрати 8,5 млн т кукурудзи, очікувана врожайність — 3,3 т/га. Це найнижчий показник за останні 10 років. Якщо прогноз погоди буде невтішний і спека продовжиться, то ці показники будуть коригуватися в меншу сторону. За песимістичними прогнозами, країна може зібрати лише 8 млн т кукурудзи.

Прогноз виробництва кукурудзи 2022 в Румунії

Потенціал експорту Румунії зменшиться вдвічі. За словами аналітика, на ринок ЄС буде надходити більше української кукурудзи.

Експорт кукурудзи з Румунії

Ринок кукурудзи США. Загострити лижі і вперед

Спекотна погода і у США. Але, якщо в Європі вона до сих пір триває, то у Штатах протрималася тільки 1-2 тижні в липні. На зміну спеці прийшла прохолодна і дощова погода. За словами аналітика StoneX Метта Аммерманна (Matt Ammermann), третій рік поспіль повертається природний феномен Ла-Нінья, який викликає посушливу погоду на середньому заході (в районі прерій). Наразі від посухи в США страждають приблизно 29% площ. Але загалом культура виглядає непогано.

В США в цьому році було посіяно рекордну кількість кукурудзи. Посівна кампанія стартувала пізно, зокрема, в Мінессоті. Аналітик StoneX прогнозує, що середня врожайність буде становити 4,5 т на акр, що майже не відрізняється від прогнозу USDA.

В США зростання експорту кукурудзи спостерігається з листопада по квітень. Найбільше кукурудзи відправляють у Мексику, Китай та Японію.

Експорт нового врожаю зі США затримується. Трейдери в очікуванні нового врожаю в Бразилії та того, якими будуть погодні умови надалі.

Як політика впливає на ринок кукурудзи в Бразилії

Для Бразилії сезон 2022 по кукурудзі видався гарним. За словами аналітика MD Commodities Педро Дейнека (Pedro Dejneka), врожай очікується на рівні 115-118 млн т. Причому 5 млн т було втрачено під час посухи. 

Прогноз врожаю кукурудзи в Бразилії 2022

Педро Дейнека вірить у великий експортний потенціал Бразилії і вважає, що до 2025 р. країна може наростити його до 50 млн т. Водночас зауважує, що навряд чи новий врожай поїде за кордон в цьому році. Через три місяці у країні пройдуть вибори. Уряд навряд чи зараз буде говорити про експорт на тлі питань продовольчої безпеки. Тому аналітик більш ніж впевнений, що кукурудза нового врожаю буде експортована тільки в 2023 р.

Щодо всього експорту в Південній Америці, то до 2025 р. він може скласти 100 млн т.

А що ж в Україні?

В Україні стан посівів кукурудзи не викликає занепокоєнь. За словами голови Black Sea Trading та директора ARIA Commodities DMCC Олега Левченко, для кукурудзи склалися непогані погодні умови, тому аграрії очікують врожайність на рівні 6 т/га, а ті, хто вжив всіх технологічних заходів, планують отримати 10-11 т/га.

Очікується, що виробництво кукурудзи в цьому сезоні складе 27-28 млн т. Збиральна кампанія повинна стартувати в строки. Для її проведення у аграріїв достатньо палива.

Наталія Родак, Latifundist.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus