Баришівська зернова компанія

Вирощування зернових культур
30152

Grain Alliance («Баришівська зернова компанія») — компанія, яка спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових і олійних культур, надання послуг з приймання, первинної обробки та зберігання зерна, а також молочному тваринництві.

Земельний банк — 57 тис. га.

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Київська, Черкаська, Полтавська, Чернігівська області.

Згідно з аналітичною системою YouControl, засновниками компанії є «БЗК ГРЕЙН АЛЬЯНС АБ» (Швеція) — 100%. Розмір внеску до статутного фонду: 126,19 млн грн.

Кінцевий бенефіціарний власник — Клаессон Йоган.

Генеральний виконавчий директор — Євген Радовенюк. Компанію заснував Алекс Ороном.

Профіль бізнесу «Баришівської зернової компанії»

Читайте також: Акуратна диверсифікація: досвід Grain Alliance

Рослинництво

Компанія вирощує переважно кукурудзу, пшеницю, ячмінь, соняшник і сою. Стратегія компанії полягає в зниженні обсягів вирощування соняшнику і більше рухатися в напрямку ротації кукурудзи, сої, ячменю і пшениці.

Для диверсифікації компанія раніше використовувала такі культури: льон, гарбуз, спельта, квасоля. Крім того, пробували енергетичну вербу і органічне землеробство.

Виробництво й експорт борошна

Grain Alliance на базі «Яготинського хлібоприймального підприємства» (Київська область) запустить борошномельний комплекс. Номінальна добова потужність заводу з переробки складе 200 т зерна.

Grain Alliance («Баришівська зернова компанія») націлена відправляти борошно на експорт. Компанія має попередні домовленості з приватними імпортерами з Туреччини, Азербайджану, країн Близького Сходу і Середньої Азії.

Елеватори

У компанії 6 елеваторів:

  • Березаньське ХПП — 48 тис. т;
  • Баришевське ХПП — 19,4 тис. т,
  • Яготинське відділення «Агросвіт» — 58 тис. т;
  • Пирятинський елеватор — 89 тис. т;
  • Ніжинський елеватор — 24 тис. т.
  • Ярмолинецький елеватор.

На додаток до елеваторів компанія може зберігати близько 27 тис. т зерна в звичайних складах в господарствах.

Компанія також зробила великі інвестиції в енергозберігаюче обладнання для сушіння зерна.

Читайте також: Шведський стиль. Історія успіху Grain Alliance

Фінанси

Grain Alliance («Баришівська зернова компанія») в II кварталі 2017 р збільшила валовий прибуток з 3,96 млн шведських крон до 48,63 млн шведських крон. Компанія отримала 11,39 млн шведських крон чистого прибутку проти 14,65 млн шведських крон чистого збитку за аналогічний період 2016 р.

Виручка компанії в звітному періоді склала 339,61 млн шведських крон, що в 3,85 разів більше аналогічного періоду минулого року (88,1 млн шведських крон).

Показник EBITDA в II кварталі 2017 р склав до 31,1 млн шведських крон (II квартал 2016 року — 2,94 млн шведських крон).

При цьому за 2016 році компанія скоротила чистий прибуток на 34,99% до 84,05 млн шведських крон. Показник EBITDA знизився на 39,99% до 117,49 млн шведських крон.

У серпні 2016 р. «ОТП Банк» відкрив поновлювану кредитну лінію на суму 74 млн грн для поповнення оборотних коштів «Баришівської зернової компанії» (Grain Alliance). Термін дії ліміту — 3 роки.

Grain Alliance («Баришівська зернова компанія») в рейтингах

2015 р. — 14 місце рейтингу найприбутковіших агрокомпаній з вирощування зернових культур.

2015 р. — 2 місце рейтингу найефективніших агрохолдингів.

Історія розвитку Grain Alliance («Баришівська зернова компанія»)

26 лютого 1998 р. — відбулося представлення Grain Alliance, коли американським підприємцем була заснована компанія «Харвест Мун Іст» (ХМІ).

Спочатку компанія надавала послуги з обробки грунту для сільськогосподарських виробників.

Літо 1998 р. — компанія почала обробляти 2 тис. га орендованої землі.

2008 р. — загальна посівна площа склала більше 27 тис. га.

Травень 2008 р. — засновник ХМІ спільними зусиллями з шведсько-українською командою підприємців заснували нову організацію — Grain Alliance, яка придбала кілька господарств в Полтавській області, і протягом літа 2008 ХМІ була викуплена. Після цього компанії поступово об'єдналися в одну організаційну структуру під назвою Grain Alliance.

Грудень 2009 р. — злиття було офіційно завершено.

2013 р. — 26 вересень 2013 р. в Баришівці Київської області компанія офіційно відкрила цех з калібрування сої та іншого насіння потужністю 120 т на добу. Сума інвестицій склала € 3 млн.

2016 р. — «Баришівська зернова компанія» отримала 74 млн грн кредиту строком на 3 роки.

Вересень 2016 р. — компанія завершила будівництво II черги Пирятинського елеватора з додатковою ємністю 36 тис. т. Тепер загальна ємність зберігання на елеваторі становить 89 тис. т.

2017 р. — «Баришівська зернова компанія» (Grain Alliance) почала будівництво елеватора в м. Ніжин Чернігівської області. Потужність зберігання нового елеватора в Чернігівській області складе 72 тис. т. Запустити новий зерносховище в експлуатацію планували до початку вересня 2017 р.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Дамне Йохан
Глава правления Grain Alliance
Мусаев Таир
Коммерческий директор
Радовенюк Євген Анатолійович
Генеральний виконавчий директор

Команда

Коваль Олег Юрьевич
Главный агроном агрохолдинга