Волинь-Зерно-Продукт

Зернові, олійні, виробництво борошна пшеничного, макаронів, крупи, різних видів комбікормів та кормосумішей
17802

«Волинь-Зерно-Продукт» — підприємство Волинської області, яке входить до групи компаній ТМ «Вілія». «Волинь-Зерно-Продукт» — материнська, керуюча компанія, власник інфраструктурних та виробничих активів.

Компанія займається вирощуванням зернових, бобових та олійних. Основні культури: пшениця, ріпак, соя. Додаткові: буряк, горох, кукурудза, пшениця твердих сортів, жито.

Земельний банк — 52 тис. га.

ТОП 100 латифундистів України

Кількість співробітників — 1300 чол.

Бренд: ТМ VILIA.

Згідно з аналітичною системою YouControl, засновники компанії:

Євген Дудка. Розмір внеску до статутного фонду: 682,3 тис. грн. (99,71%);

Ірина Дудка. Розмір внеску до статутного фонду: 2 тис. грн. (0,29%).

Профіль Facebook

Профіль YouControl

Профіль бізнесу «Волинь-Зерно-Продукт»

До групи компаній входять:

 • «Волинь-зерно-продукт»;
 • Елеваторне господарство;
 • «Вілія-Трейд»;
 • «Міленіум»;
 • «Волинь Нова»
 • «Україна»;
 • «Ст. Прометей».

Рослинництво

Група аграрних підприємств ТМ ВІЛІЯ займається обробкою близько 22 тис. га земель, що належать до 32 сільських та селищних рад Горохівського, Локачинського, Рожищенського, Турійського та Ковельського районів Волинської області та у Млинівському районі Рівненської області.

Структура посівних площ 2016/17 МР включає: пшениця — 35%, соя — 7%, ріпак — 31%, цукровий буряк — 9%, озимий ячмінь — 5%, кукурудза — 4%, соняшник — 4%, горох — 4% , багаторічні трави — 1%.

Середня врожайність основних зернових культур останніми роками становить: пшениця — 8-9 т/га, ріпак — 40-50 т/га, кукурудза — 9-11 т/га, цукровий буряк — 65-80 т/га.

Компанія виробляє понад 8,5 тис. т насіння сортів вітчизняної та зарубіжної селекції озимої пшениці, озимого ячменю та сої для реалізації партнерам Західної України.

Вирощування зернових (пшениці, пшениці твердих сортів) забезпечує роботу власного борошномельного та круп'яного виробництва.

Читайте також: Один за всех и все за одного — Евгений Дудка о СПАСе

На полях компанії «Волинь-Зерно-Продукт» стабільно збирають більше 4,2-4,4 т/га ріпаку. Минулого року на деяких полях вдалося намолотити 5 т/га. Компанія обробляє понад 31 тис. га. З них — близько 10 тис. га під озимим ріпаком. Пентабельність озимого ріпаку у «Волині-зерно-продукті» становить понад 100%.

Читайте також: Состояние посевов и урожая рапса в 2019 году

Тваринництво

Галузь тваринництва розділена на два напрямки — молочний та м'ясний. Молочний напрямок розвивається на сільськогосподарському підприємстві «Волинь Нова», м'ясний — «В.Прометей».У молочному тваринництві середньорічний надій становить майже 8 тис. л молока на корову при поголів'ї 700 корів.

Основні цілі розвитку галузі молочного тваринництва: виробництво молока вищого ґатунку та екстра класу, середньорічний надій — не менше 10 тис. л на одну корову, реалізація нетелів голштинської породи — не менше 100 голів на рік.

Напрямок розвитку м'ясної селекції ведеться двома основними породами абердин-ангус (чорний) та лімузин на базі волинської м'ясної.
Основна мета розвитку галузі м'ясного тваринництва: поголів'я в 1 тис. м'ясних корів у 2019 р., досягти 4 тис. ц виробництва м'яса на рік, реалізація нетелів — не менше 100 голів щорічно.

Переробка

Переробкою зернових займається «Волинь-Зерно-Продукт».

Виробничий комплекс «Волинь-Зерно-Продукт» включає:

 • 2 млини турецького виробника HURMAK Compact 2002, які призначені для помелу зерна пшениці в хлібопекарське сортове борошно;
 • млин з переробки зерна жита продуктивністю переробки 25 т зерна на добу (включаючи доочищення зерна та розмольне відділення);
 • обладнання з виробництва комбікормів, на якому процес технології виробництва контролюється спеціальною програмою, яка унеможливлює відхилення від зміни рецепту заданого комбікорму.

Технологічна лінія заводу передбачає 2 етапи при виробництві комбікормів: виробництво БВМД (білково-вітамінно-мінеральних добавок), виробництво комбікормів.

Лінія з виробництва круп продуктивністю до 1 т/годину.здійснює виробництво наступних видів круп: горох шліфований колотий сорт №1, №2, борошно горохова, крупа пшенична з м'яких сортів №1, №2, №3, манка пшенична, борошно пшеничне, крупа пшенична з твердих сортів №1, №2, №3, манка пшенична із твердих сортів ін.

Елеватори

Сегмент надання послуг елеватора включає 8 пунктів приймання зернових, олійних та інших культур. Елеватори надають весь спектр послуг з роботи із зерновими та олійними культурами.

Потужності елеваторів:

 • Звиняче (Волинська область, Горохівський район, смт Звиняче) — 55 тис. т одноразового зберігання;
 • Сенкевичівка (Волинська область, Горохівський район, смт Сенкевичівка) — 22 тис. т;
 • Дерно (Волинська область, Ківерцівський район, з Дерно) — 45,6 тис. т;
 • Луцьк (Волинська область, м. Луцьк) — 71,3 тис. т;
 • Рожище (Волинська область, Рожищенський район, м Рожище) — 9,6 тис. т;
 • Луків (Волинська область, Турійський район, смт Луків) — 16,6 тис. т;
 • Млинів (Рівненська область, Млинівський район, смт Млинів) — 30 тис. т;
 • Мар'янівка (Волинська область, Горохівський район, смт Мар'янівка) — 18 тис. т.

«Волинь-Зерно-Продукт» у рейтингах

2014 р. — шістдесят шосте місце у рейтингу Топ 100 латифундистів України.

Історія розвитку «Волинь-Зерно-Продукт»

27 червня 2001 р. — розпочинає діяльність «Волинь-Зерно-Продукт».

2003 р. — придбання з аукціону цілісного майнового комплексу КП «Луцький комбікормовий завод». Зареєстровано ТОВ «Луцький комбікормовий завод», що утворилися шляхом реорганізації КП «Луцький комбікормовий завод». Чисельність працюючих становить 35 чол.

2004 р. — збільшення складських приміщень на 1600 м² за рахунок будівництва складів.

2005 р. — купівля майнових сертифікатів у учасників КП «Млинівський комбікормовий завод» та створення ТОВ «Млинівський комбікормовий завод».

2006 р. — введення в експлуатацію елеватора силосного типу на 10 тис. т у м. Луцьк.

2007 р. — «Млинівський комбікормовий завод» змінює назву на «Рівне-Зерно-Продукт». На базі цього підприємства введено в експлуатацію борошномельний комплекс турецького виробника потужністю 60 т/добу переробки зернових культур.

2008 р. — введена в експлуатацію зерносушарка SUKUP у м. Луцьк.
Придбання майнових сертифікатів «Волинь» та створення аграрного підприємства «Волинь Нова» з банком земель близько 1,1 тис. га.
Викуп часток засновників сільськогосподарського підприємства «Україна» з банком земель 1,26 тис. га. Викуплено земельну ділянку під об'єктами у смт. Рожище.

2009 р. — придбання обладнання доїльного залу (типу ялинки) та перехід на безприв'язне утримання худоби. Здійснено перший експорт зернових.

2009 р. — засновано бренд — ТМ VILIA.

2010 р. — придбано земельну ділянку під об'єктами у смт. Млинів. Будівництво складів у с.Рованці з можливістю одноразового зберігання 15,2 тис. т.

2011 р.— введення в експлуатацію млина Compact-2002 потужністю 60 т/добу переробки зернових. Викуп часток учасників «Міленіум» (Волинська обл.). Придбання ще одного сільськогосподарського підприємства «Ранок», а це 940 га посівних площ. Завезення 60 голів голштинської породи корів із Німеччини.

2012 р. — «Рівне-Зерно-Продукт» збільшує наявність складських площ за рахунок придбання об'єктів нерухомості за адресою у Волинській обл., а у квітні у смт Млинів збудовано склад на 5 тис. т зберігання зернових.
Стовідсотковий викуп частки ФГ «Лінівське» посівні площі збільшуються на 255 га. Внесено до статутного фонду «Волинь-Зерно-Продукт» об'єкти нерухомості. Запуск елеватора на 10 тис т зберігання.
Викуп часток учасників сільськогосподарського підприємства «В.Прометей». Загальний банк землі для обробітку збільшується майже на 2,8 тис. га.

2013 р. — викуп земельних ділянок під об'єктами нерухомості у с. Звиняче, Горохівського р-ну та додаткових земельних ділянок у с. Луків. Введено в експлуатацію зернокомплекс силосного типу 7 тис. т та підлогового (8 тис. т) зберігання на базі сушарки STRAHL.

2014 р. — у смт Млинів побудовано склад потужністю 5,5 тис. т зберігання. Викуп земельних ділянок під об'єктами нерухомості у м. Луцьк Збільшення сільськогосподарських площ за рахунок придбання СБЕ Україна Рівне (6,25 тис. га), СБЕ Україна Волинь (2,85 тис га). Введення в експлуатацію другої лінії зерносховища за адресою Горохівського р-ну, с. Звинячи на 14 тис. т зберігання на базі сушарки STRAHL.

2015 р.— розвиток соціальної інфраструктури підприємств: введення в експлуатацію гуртожитку, нового офісу Луцька, початок будівництва насіннєвого заводу. Збільшення банку земель шляхом придбання «Волинь Аграрної» на 650 га.

2016 р. — введення в експлуатацію насіннєвого заводу, відновлення шляхів для вивантаження вагонів з мінеральними добривами з можливістю одночасного подання 15 вагонів, реконструкція двох складських приміщень для зберігання насіння.

Купівля нерухомості колишнього підприємства «Боніта» у м. Луцьк.

Будівництво нового елеватора силосного типу з додатковим пунктом приймання, сепарації, сушіння та відвантаження зерна із загальним обсягом одноразового зберігання 25 тис. т, будівництво механізованого зерноскладу підлогового зберігання ємністю 10 тис. т, влаштування стоянки власного вантажного транспорту.

13 липня о 9 ранку на підприємство «Волинь-Зерно-Продукт», «СБЄ Україна Рівне» було здійснено спробу рейдерського захоплення земель. Представник ДК "Вілія" повідомив, що організатором рейдерського захоплення є компанія «Агро-Експрес-Сервіс». Техніка «Агро-Експрес-Сервісу» заїхала на поля «СБЄ Україна Рівне» та розпочала обробку землі.

2017 р. — введення в експлуатацію сучасної зернової лабораторії, будівництво нової черги елеваторів з додатковим пунктом прийому та сепарації місткістю 12 тис. т зберігання та відвантаження на залізницю. Будівництво нової лінії елеваторів

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Тарас Матвіюк
Матвіюк Тарас
Керівник з експорту та залізничної логістики
Хинцинский Виталий
Заместитель директора по снабжению СЗР, удобрениями, семенами компании
Мазуренко Ярослав
Мазуренко Ярослав Альбінович
Керівник департаменту аграрного виробництва
Дудка Євген Степанович
Засновник компанії

Команда

Структура компанії

«Вилия»
Вілія-Трейд
Продаж зернових