В ДПЗКУ немає грошей для виплати платежів за китайським кредитом — Коваленко

Сума наявних грошових коштів на рахунках «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ) недостатня для сплати обов’язкових платежів по китайському кредиту.

Про це заявив в.о. голови правління ДПЗКУ Василь Коваленко під час першого засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення виконання зобов’язань ДПЗКУ перед «Експортно-імпортним банком Китаю» за запозиченнями, що гарантовані державою, та перед Китайською національною корпорацією машинної промисловості та генеральних підрядів у рамках виконання умов Генерального договору про співпрацю у сфері сільського господарства щодо постачання зернових до Китайської народної республіки, пише пресслужба Мінекономіки.

Василь Коваленко повідомив, що черговий термін сплати обов’язкових платежів за китайським кредитом припадає на січень 2022 року.

Також керівник ДПЗКУ презентував пропозиції щодо першочергових заходів, спрямованих на забезпечення фінансово-господарської діяльності компанії та можливі варіанти реструктуризації боргу. Реалізація інвестиційних проектів з модернізації наявної інфраструктури дозволить використовувати власні потужності для операційної діяльності, що в свою чергу дозволить створити максимально ефективну модель функціонування ДПЗКУ як компанії повного циклу.

«Попри те, що кредитні договори між ДПЗКУ та Експортно-імпортним банком Китаю були укладені у 2012 році, зараз нам необхідно шукати шляхи та координувати спільні дії з метою забезпечення виконання фінансових зобов'язань ДПЗКУ. Це питання очевидно потребувало вирішення значно раніше, однак не було розпочато. Зараз ми змушені у вже стислі терміни приймати рішення про реанімацію цих стосунків. У цьому питанні сподіваюся на конструктивний підхід учасників процесу, особливо китайських партнерів», — зазначив під час засідання перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки України Олексій Любченко, який є головою міжвідомчої робочої групи.

Також він повідомив, що для побудови прозорого та ефективного управління Мінекономіки вже розпочало реалізацію плану корпоративного управління ДПЗКУ.

Зі своєї сторони представник Китайської національної корпорації машинної промисловості і генеральних підрядів Вей Син висловив вдячність за запропоновану можливість взяти участь в обговоренні важливих для китайської сторони питань та висловив наміри підтримувати співпрацю для повноцінної роботи у рамках ділових відносин.

Повідомляється, що за результатами засідання міжвідомча робоча група визначила план заходів з подолання фінансових проблем, серед яких: проведення консультацій та підготовка проектів змін договорів між ДПЗКУ та «Експортно-імпортним банком Китаю» та інше.

Нагадаємо, що ДПЗКУ у першому півріччі 2021 року одержала чистий збиток у розмірі 87 млн грн. У той час як за аналогічний період 2020 р. збиток становив 3,47 млрд грн.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus