Влада має намір найближчим часом погодити план реструктуризації китайського кредиту ДПЗКУ

На цьому тижні має відбутися засідання міжвідомчої робочої групи Кабміну щодо затвердження плану реструктуризації китайського кредиту для «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ).

Про це пише AgroPolit.com.

Відмічається, що уряд створив робочу групу для затвердження плану по погашенню кредиту (перед Китайським ексімбанком та ССЕС — Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних підрядів) $1,5 млрд, отриманих ДПЗКУ у 2012 р. (фінальний термін погашення кредиту — до 2027 року).

Відмічається, що на засіданні прозвучало кілька можливих складових плану реструктуризації китайського кредиту для ДПЗКУ. Серед них такі:

  • відстрочка виплати кредиту на 10 років
  • відкласти на рік виплату тіла кредиту та платити у 2022 році лише відсотки за користування кредитом

Згідно із повідомленням, українська команда хоче домовитися з китайською стороною про реструктуризацію з урахуванням цих двох пунктів. Якщо цього не вдасться досягнути, то не виключений ще один формат розмови: можлива пропозиція про викуп китайського кредиту третьою стороною.

«Вони хочуть провести перемовини з єгипетськими трейдерами, бо Єгипет — ворота в Африку. Там розміщено багато продовольчих терміналів, і в регіоні відчувається нестача продовольства. Втім, ухвалити це рішення можна лише за згоди з китайською стороною, сівши попередньо за стіл перемовин. Це як можливий варіант. Логіка у цьому є, бо єгипетським трейдерам вигідно викупити кредит у китайців і повністю законтрактуватися в Україні зрозумілими обсягами продовольства для свого регіону, аніж шукати його по світу», — розповідає один зі співрозмовників AgroPolit.com, який побажав не називатися.

Ще один варіант «третього, не зайвого» запропонував депутат Вадим Івченко — слід дивитися у бік трейдера COFCO. За його словами, викуп кредиту COFCO дає компанії більше вікно входу по зернових на китайський ринок з України. Тож компанія буде простіше «рубатися» на внутрішньому ринку Китаю, щоб отримати більшу квоту на ввіз з України зернових.

«За 5 років вони можуть відбити куплений кредит. Для них це постійне завантаження судів з України. Україна отримуватиме з цього податки. Крім того, це зменшення кількості гравців на зерновому ринку в особі держави, бо зараз на рівні з ними вони змагаються», — прокоментував він.

За даними AgroPolit.com, українська сторона наразі не зверталася з такою пропозицією до компанії COFCO.

За даними AgroPolit.com, китайська сторона зацікавлена і далі працювати з українцями і розширювати цю співпрацю. Але ж має бути діалог офіційний з боку уряду — мінімум їх зараз задовольнить оперативне звернення з боку першого віце-прем’єра, але в ідеалі прем’єр-міністра. Тягнути кота за хвіст часу вже геть немає.

«З точку зору китайської сторони, вони, звісно ж, можуть чекати скільки завгодно — їх перевага — наші держгарантії у бюджеті за кредитом. Тому так чи інакше вони своє отримають. А якщо буде небажаний для нас варіант держгарантій, то купити вони на отримані з бюджету $900 млн можуть багато чого. Адже, за оцінками експертів, ДПЗКУ наразі оцінюють в $250-300 млн», — говориться в матеріалі.

Нагадаємо, що в.о. голови правління ДПЗКУ Василь Коваленко раніше заявив, що сума наявних грошових коштів на рахунках ДПЗКУ недостатня для сплати обов’язкових платежів по китайському кредиту.

Виконано за допомогоюDisqus