ВРУ прийняла законопроект про держбюджет 2022 в першому читанні

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №6000 про державний бюджет України на 2022 р.

Про це стало відомо на засіданні Верховної Ради України сьогодні, 20 жовтня.

«За» ухвалення законопроекту проголосували 264 нардепи, при необхідному мінімумі у 226 голосів, 38 нардепів проголосували проти, ще 41 — утрималися, а 20 — не голосували взагалі.

На розвиток агропромислового комплексу, підтримку аграріїв, реалізацію земельної реформи, здійснення заходів з меліорацій і зрошенню в наступному році передбачено 8 млрд грн. Таким чином, обсяг фінансування розвитку агропромислового комплексу у 2022 р. буде збільшений на 301 млн грн в порівнянні з планом на 2021 р.

Згідно з презентацією Міністерства фінансів, проектом держбюджету на 2022 передбачалося фінансування держпідтримки сільгоспвиробників на рівні 4,6 млрд грн. Виділені кошти передбачені на фінансування 4 програм:

  • відшкодування вартості сільгосптехніки;
  • здешевлення кредитів і страхових платежів;
  • розвиток тваринництва, рослинництва, садівництва, виноградарства та хмелярства;
  • дотація на зрошення для 1,2 тис. сільгоспвиробників.

Крім того, на земельну реформу в проекті передбачено 715 млн грн. Таким чином, на створення та оновлення топографічних карт і планів (56,59 тис. га) передбачено 329 млн грн. На інвентаризацію держземель (1,7 млн ​​га) — 220 млн грн. Меліоративні комплекси та зміст водогосподарських систем в т.ч. меліоративні комплекси отримають 2,7 млрд грн фінансової підтримки.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus