Світові ціни на пшеницю у серпні зросли до найвищого рівня з 2013 р. — аналітики

Світові ціни на пшеницю в серпні зросли до найвищого рівня з 2013 р. на очікуваннях зниження врожайності через несприятливі погодні умови в Росії та посуху в США та Канаді.

Про це пише Refinitiv Agriculture у Telegram з посиланням на Reuters.

«Стійкий попит на австралійську пшеницю збільшує кількість заявок у портах на відвантаження, оскільки імпортери заздалегідь резервують поставки в очікуванні майже рекордного врожаю другий рік поспіль у четвертого за величиною світового експортера пшениці», — йдеться у повідомленні.

Один зерновий брокер із Сіднея та два трейдери із Сінгапуру повідомили агентству Reuters про блокування портових потужностей в Австралії до кінця грудня для експортних відвантажень урожаю, збір якого стартує в листопаді.

«Навіть січень значною мірою зарезервовано. Покупці зараз дивляться на відвантаження у лютому та березні», — прокоментував один із трейдерів у Сінгапурі, який продає пшеницю покупцям в Азії.

Згідно з повідомленням, австралійська пшениця Premium White котирувалася в районі $370–375 за т, включаючи вартість та фрахт (C&F) з відвантаженням до Індонезії у лютому 2022 р. порівняно з попередніми угодами, укладеними за ціною близько $360 за т.

Крім того, поставки пшениці з Чорноморського регіону за ціною $385 за т C&F виглядають дорожчими за австралійську через зростання транспортних витрат, за словами трейдерів.

Зазначається, що австралійські аналітики минулого місяця підвищили прогноз виробництва пшениці до 32,6 млн т у сезоні, що закінчується 30 червня 2022 р. Це може стати другим за обсягом урожаєм у країні після рекордного збирання цієї культури минулого сезону.

Аналітики Barva Invest на своєму каналі в Telegram наголосили, що біржові ринки продовжують торгувати очікування високого попиту на пшениці при проблемах з виробництвом у більшості експортерів.

Зазначається, що ціни на українському ринку зернових продовжують зростати. Крім того, котирування пшениці в Чикаго виросли на $0,03 за бушель, на європейську зернову виросли на €2 за т, а на чорноморську знизилися на $2,5 за т.

Читати по темі: Кінець рекордам: чим загрожує аграріям нова інструкція щодо обліку зерна?

Нагадаємо, що відновлення обмежень змішування ускладнить життя вітчизняним експортерам і зробить експорт менш привабливим з точки зору прибутку. В результаті цього країна втратить значні надходження від експорту зернових.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus