У центральних та східних областях знизилися посіви ячменю — Укргідрометеоцентр

У другій декаді листопада на окремих площах центральних та східних областей через посуху відзначено зрідження посівів озимого ячменю.

Про це повідомляється в декадному огляді «Укргідрометеоцентру».

Зазначається, що мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав (3 см) у східних, центральних, північно-східних, Тернопільській, Сумській, Запорізькій областях знижувалася до 1-6 °С, місцями у Сумській та Донецькій областях до мінус 7-9 °С. На решті території вона була позитивною.

За розрахунками агрометеорологів наприкінці другої декади листопада пошкодити посіви могли б температури ґрунту на глибині 3 см і нижче:

  • для озимого жита — мінус 17-18 °С;
  • озимої пшениці у фазі 3-го листя та кущіння — мінус 14-18 °С;
  • озимого ячменю та ріпаку — мінус 12-14 °С.

Протягом декади у всіх областях, де середні температури були нижчими за плюс 5°С, було відзначено припинення активних ростових процесів. На інших площах (в основному південні та західні області), залежно від строків сівби, озимі культури повільно вегетували й знаходилися у фазах утворення вузлових коренів, 3-го листка та кущіння, на пізніх посівах утворення сходів. Стан рослин переважно добрий та задовільний.

«У озимого ріпаку тривало утворення листової розетки, стан рослин добрий. У люцерни та конюшини відзначалося припинення активної вегетації, стан багаторічних трав хороший і задовільний», — наголосили в «Укргідрометеоцентрі».

Нагадаємо, що погода на третю декаду листопада 2021 р. не потішить українців. Дощі з мокрим снігом та нічні морози створюватимуть ожеледицю на дорогах, відзначатимуться значні температурні гойдалки.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus