Ціни на українську сою знаходяться під тиском низького попиту

На світових біржах соєві котирування відновили падіння на тлі зниження цін на нафту та підвищення прогнозів виробництва в Бразилії, що посилює тиск на закупівельні ціни на сою в Україні.

Про це пише GrainTrade.

Відмічається, що в Польщі та інших країнах, які імпортують українську сою, падіння цін на соєвий шрот та жом призвело до зниження темпів переробки.

За даними Держстату України, у жовтні виробництво соєвої олії вітчизняними МЕЗами виросло у порівнянні з жовтнем 2020 р. на 37% до 23 тис. т, хоча загалом з початку 2021 р. воно скоротилося на 16,5% до 175,081 тис. т.

«Протягом тижня закупівельні ціни на сою з ГМО в Україні виросли завдяки зміцненню курсу долара до 15,1-15,5 тис. грн за т в портах та 15-16 тис. грн за т на заводах, проте доларові ціни в портах залишилися на рівні $490-500 за т», — говорится в повідомленні.

Відмічається, що водночас ціни на сою без ГМО залишаються в портах на значно вищому рівні — $650 за т, тоді як ціни попиту з боку Польщі та Білорусі, куди переважно експортується така соя, знизилися до $640-650 за т.

Згідно з повідомленням, падіння цін на нафту у листопаді на 20% та завершення збирання сої у США посилюють тиск на ціни.

Січневі ф'ючерси на сою на біржі в Чикаго за тиждень впали на 4% до $449 за т, втративши за місяць 2,7% ціни.

За даними звіту NASS Fats & Oils, переробка сої у США в жовтні сягнула рекордних 5,36 млн т, що перевищило очікування експертів, але не викликало реакції ринку, оскільки в країні виросли запаси соєвої олії та шроту. Сьогоднішній звіт про тижневі експортні продажі сої з США стане додатковим чинником впливу на ціни.

«Проте найбільше на ринок тиснуть сприятливі для розвитку посівів сої погодні умови в Бразилії та прогнози рекордного виробництва. Агенція Stone X підвищила прогноз врожаю сої в Бразилії на 0,4 млн т до історично максимальних 145,1 млн т, що перевищить прогноз USDA у 144 млн т та торішній показник — 138 млн т», — говорится в повідомленні.

Нагадаємо, що Держпродспоживслужба спільно з Асоціацією «Укроліяпром» узагальнила інформацію про українських виробників рослинної олії, які експортують її до Китаю, та подали на розгляд китайській стороні.

Виконано за допомогоюDisqus