Україна наростила експорт насіння до ЄС вдва рази

З України до ЄС за 10 місяців 2021 р. експортовано 1,64 тис. т насіння. Це вже вдвічі більше, ніж у 2020 р., коли експорт насіння становив 822 т та в 5 раз більше, ніж у 2019 р., коли з України до ЄС було експортовано 321 т. насіння.

Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, пише пресслужба Держпродспоживслужби.

«Відкриття європейського ринку для нас — це дорога в 10 років. Переговори за визнання вітчизняного насіння вимогам ЄС почалися в 2011 р. і тривали дуже довго. Зараз ми маємо всі можливості для того, щоб отримувати зиск від багаторічної праці перемовників — десятків людей із бізнесу та влади», — прокоментувала Владислава Магалецька.

Згідно із повідомленням, найбільше експортовано до країн ЄС у 2021 р.:

  • насіння кукурудзи — 1,21 тис. т;
  • насіння пшениці — 333 т;
  • соняшнику — 52 т;
  • насіння інших культур — 50 т.

«З метою виконання фітосанітарних вимог країн ЄС та ЄЕС в 2021 р. було присвоєно статус вільних від шкідливих організмів 17 місцям вирощування насіннєвого матеріалу (жито, просо, кукурудза, пшениця) на площі 673 га», — говориться в повідомленні.

Крім того, збільшилась кількість розглянутих та затверджених план-схем розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур. Всього їх було затверджено 480.

Нагадаємо, що у зв'язку з більш сприятливими умовами для посіву озимого ріпаку у 2021 р., ніж минулого року (коли спостерігався серйозний дефіцит вологи у ґрунті), а також з піковими цінами як на внутрішньому, так і на експортному ринках, посіви озимого ріпаку розширюватимуться в наступному році.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus